Nowe opakowania od Ball Packaging Europe

Nowe opakowania od Ball Packaging Europe
Ball Packaging Europe wprowadził na polski rynek dwa nowe opakowania aluminiowe do napojów.

Pierwsze opakowanie zostało wykorzystane przez producenta piwa z serii Amber Zimowy. Jest ono oferowane w puszkach o pojemności 0,5 l. To jedno z pierwszych piw zimowych, sprzedawanych na polskim rynku w puszce. Specjalne, matowe wykończenie powoduje, że produkowane przez Ball Packaging Europe opakowania mogą bardziej przykuwać uwagę użytkowników. Amber Zimowy posiada pewną niezwykłą cechę, mianowicie można je spożywać schłodzone jak również na ciepło w postaci grzańca.

Drugie z opakowań Ball, puszka o wielkości 250 ml, poszło na potrzeby suplementu diety Fit Drink firmy ActivLab. Fit Drink, dzięki zawartej w nim l-karnitynie, pomaga w spalaniu tłuszczu i jest odpowiednim produktem dla ludzi chcących schudnąć.

Dzięki swojej smukłej formie i małemu ciężarowi, puszka z gatunku slim łatwo mieści się w sportowych torbach.

Puszka to opakowanie do napojów najczęściej na świecie poddawane recyklingowi. Dzięki wykorzystaniu przetworzonych materiałów można zaoszczędzić do 95 proc. energii, potrzebnej do wyprodukowania nowych materiałów. W Polsce poddaje się recyklingowi niemal 70 proc. puszek do napojów.

Koncern Ball Packaging posiada 12 fabryk w Europie. Mieszczą się one w Polsce, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Holandii oraz Serbii. Polska część koncernu z zakładem ulokowanym w Radomsku zaczęła działać w 1994 r. Obecnie produkuje rocznie około 1,5 mld puszek, przede wszystkim do piwa, napojów bezalkoholowych i napojów energetycznych. Klientami oddziału są właściciele marek w całej Europie.

Ball Packaging


Ball Packaging