Nowe opakowania z tworzyw sztucznych od Masterchem

Nowe opakowania z tworzyw… Dwa ostatnie lata dla firmy Masterchem to poszerzanie asortymentu produktowego w zakresie opakowań dla branży kosmetycznej, farmaceutycznej i spożywczej.

Masterchem zajmuje się produkcją opakowań PET. Działa w branży od ponad 20 lat, przy czym pod szyldem Masterchem od 1999 r. Jest czołowym polskim producentem opakowań z tworzyw sztucznych dla branży kosmetycznej oraz chemii gospodarczej. Swoją produkcję prowadzi na wysokiej jakości maszynach dostarczanych m.in. przez japońską firmę Nissei. Teraz postanowił mocniej zaistnieć także w gronie odbiorców opakowań farmaceutycznych i spożywczych.

Wśród nowości Masterchem proponuje gotowy produkt dla firm kosmetycznych, jakim są butelki z rodziny Cylinder PET wraz ze specjalnym zamknięciem o gwincie 24/410. Butelka wraz z nakrętką typu disc - top tworzy jedną całość w kształcie walca. Dodatkowym atutem takiego zestawu jest możliwość produkcji zamknięcia w dwóch kolorach. W ofercie firmy dostępne są opakowania - z nakrętką tego typu - o pojemnościach od 100 ml do 500 ml.

Masterchem


Dla branży spożywczej Masterchem przygotował z kolei w ostatnim czasie półlitrowe opakowanie w postaci słoika. Jest ono przeznaczone na przyprawy sypkie. Opakowanie zostało wyposażone w innowacyjne zamknięcie, które umożliwia stosunkowo łatwe dozowanie zawartości. Słoik powstał w taki sposób, by jego średnica nie była zbyt duża. Takie rozwiązania ułatwia korzystanie z opakowania. W kontekście aktywności firmy na polu spożywczym warto też nadmienić, że od marca tego roku produkuje ona opakowania spożywcze zgodnie z normą ISO 15593.

Masterchem


Trzecim przykładem rozwoju Masterchem jest wzmocnienie pozycji w obszarze dostawców opakowań dla przemysły farmaceutycznego i suplementów diety. W tej materii firma zaoferowała niedawno nowe butelki PET o zmienionych kształtach. Wszystkie farmaceutyczne opakowania posiadają gwint 28 ROPP. Dodatkowym atutem jest fakt, iż ponad rok temu przedsiębiorstwo wdrożyło system zarządzania jakością uwzględniający Dobre Praktyki Wytwarzania GMP dla bezpośrednich materiałów opakowaniowych produktów leczniczych.

Masterchem


Czytaj więcej:
Butelki 293