Nowe pigmenty dla branży tworzyw sztucznych

Nowe pigmenty dla branży tworzyw…
W serii produktów Lumina Royal firma BASF oferuje pięć pigmentów do zastosowań w produkcji tworzyw sztucznych. Już w 2010 roku firma BASF wprowadziła na rynek pierwszy pigment efektowy Lumina Royal Blue, natomiast pigmenty Aqua, Indigo, Magenta i Copper zostały zaprezentowane podczas targów Chinaplas w Guangzhou w Chinach, które odbywały się w dn. 20-23 maja br.

Pigmenty z serii produktów Lumina Royal charakteryzują się wysokim połyskiem, czystością i chromatycznością. Pigmenty Blue, Aqua, Indigo i Magenta pokrywają zielono- i czerwono-niebieskie widmo kolorów, natomiast Lumina Royal Copper oferuje efekt nieprzezroczystego jasnego odcienia miedzi.

- Pigmenty efektowe Lumina Royal zapewniają naszym klientom doskonałe rozwiązania w zakresie kreatywnej stylizacji do zastosowania w produkcji tworzyw sztucznych, pomagając właścicielom marek w ich rozwoju oraz w odróżnieniu się od konkurencji - mówi Jeff Knight z firmy BASF.

Pigmenty Lumina Royal mogą być na przykład stosowane do produkcji przykuwających wzrok artykułów sportowych i rekreacyjnych, takich jak deskorolki, deski snowboardowe, buty narciarskie, a także zabawki dla dzieci. Inne obszary zastosowania to produkcja eleganckich opakowań produktów kosmetycznych oraz obudów urządzeń elektronicznych i sprzętu gospodarstwa domowego, takich jak ekspresy do kawy.

Seria Lumina Royal powiększa szeroką gamę wysokiej jakości barwników do tworzyw sztucznych firmy BASF. Poza pigmentami efektowymi firma oferuje swoim klientom również pigmenty organiczne i barwniki, które można łączyć z pigmentami Lumina Royal. W ten sposób firma BASF umożliwia producentom tworzyw sztucznych uzyskanie efektów specjalnych i kreatywnej stylizacji.

Czytaj więcej: Barwienie tworzyw 21

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska