Nowe produkty firmy Grafe

Nowe produkty firmy Grafe Koncern Grafe wprowadza na rynek nowe produkty: środki matujące zmieniające odczucia dotykowe, nowe włókna antybakteryjne oraz termochromowe koncentraty Chromalen.

Firma Grafe, specjalista w dziedzinie produkcji tworzyw sztucznych, wzięła udział w ubiegłorocznych targach Fakuma jako producent surowców do przetwórstwa tworzyw sztucznych. Na tej międzynarodowej arenie firma przedstawiła swoje najnowsze produkty.

Imitacje powierzchni cieszą się w licznych dziedzinach zastosowań dużym popytem. Jako specjalista w dziedzinie modyfikacji termoplastycznych tworzyw sztucznych Grafe opracował specjalne środki matujące, które pozwalają uzyskać udoskonalony efekt matowej powierzchni. Nowy koncentrat stosowany jest we wszystkich aplikacjach, które dzięki zmniejszeniu nawet o 50 proc. stopnia połysku sprawiają wrażenie bardziej luksusowych, a tym samym bardziej kosztownych.

Na tym nie koniec nowości Grafe. Grupa przedstawiła też niedawno koncentraty pod nazwą „New Inorganic Biozide Masterbatches”. Produkty te umożliwiają korzystną pod względem kosztów i wolną od zastrzeżeń toksykologicznych produkcję antybakteryjnych aplikacji z tworzyw sztucznych.

- Niezwykłe możliwości innowacyjne możliwe są w takich dziedzinach jak produkcja wyrobów tekstylnych, czyli włókien i włóknin. Jak dotąd produkcja antybakteryjnych tekstyliów i artykułów z tworzyw sztucznych wiązała się z dużym nakładem technicznym i wysokimi kosztami. Z tego względu ich zastosowanie w sterylnych warunkach, np. w szpitalach, domach opieki lub przedszkolach, było możliwe jedynie w ograniczonym zakresie. Teraz się to zmieni, a przyczyną tego są nasze nowe koncentraty - wyjaśnia Marco Kunze, prezes spółki Grafe Polymer Technik GmbH.

Trzecia z ostatnich nowości Grafe to termochromowe koncentraty Chromalen do polipropylenu. Stosuje się je do wytwarzania produktów i tworzyw, które pod wpływem temperatury zmieniają swoją barwę. Nowe koncentraty posiadają inny mechanizm działania niż dostępne dotychczas na rynku systemy, które w czasie przetwarzania znacznie wrażliwiej reagują na zmiany warunków termicznych i mechanicznych. Koncentraty Chromalen dają się łatwiej przerabiać i przyczyniają się do wyraźnego zmniejszenia kosztów.

Firma Grafe Advanced Polymers specjalizuje się w modyfikacji termoplastycznych tworzyw sztucznych zarówno pod kątem kolorystyki, jak i właściwości fizykochemicznych.

Czytaj więcej:
Barwniki 114
Nowości 335

Barwniki, koncentraty barwiące, tworzywa barwione w masie, stabilizatory termiczne, środki poślizgowe i smarne, antyblokery, stabilizatory UV, uniepalniacze

Polska, 42-700 Lubliniec, K. Miarki 15/4