Nowe żółte pigmenty

Nowe żółte pigmenty Koncern Lanxess opracował i wprowadził na rynek specjalistyczny żółty pigment.
Nowość Lanxessa to Bayferrox 912 LOM, czyli żółty pigment z tlenku żelaza.

Jest on wytwarzany w brazylijskim zakładzie w Porto Feliz. Pigment dzięki specjalnym właściwościom sprawdził się w wielu zastosowaniach, m.in. w budownictwie, segmencie farb i lakierów, szczególnie do produkcji past pigmentowych, ale też i branży tworzyw sztucznych.

Bayferrox 912 LOM to mikronizowany żółty pigment o bardzo wysokim poziomie dyspersji. Struktura pigmentu, którego cząsteczki są krótkie i przypominają kształtem igłę, zapewnia niezwykle niską lepkość. Żółte pigmenty stanowią prawie 30 proc. światowego rynku syntetycznych pigmentów z tlenku żelaza. Spółka Lanxess oferuje dopasowane do potrzeb żółte pigmenty do prawie wszystkich możliwych zastosowań.

Roczne zdolności produkcyjne niemieckiego koncernu wynoszą 350 tys. ton pigmentów z tlenku żelaza oraz tlenku chromu. Produkty te powstają w zakładach w Niemczech, Brazylii i Chinach. Bezpieczne dla środowiska pigmenty z tlenku żelaza i tlenku chromu, należące do szeroko uznanej rodziny produktów Bayferrox i Colortherm, są odporne na światło, warunki atmosferyczne i bardzo odporne na działanie substancji chemicznych. Aktualna oferta syntetycznych pigmentów z tlenku żelaza obejmuje ponad 100 odcieni.

Czytaj więcej:

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów
 

LANXESS jest jednym z najważniejszych producentów specjalistycznych środków chemicznych na świecie. Przedmiotem działalności koncernu jest opracowywanie, produkcja i dystrybucja półproduktów chemicznych, dodatków, specjalistycznych substancji chemicznych oraz tworzyw sztucznych.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A