Nowoczesne urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw

Nowoczesne urządzenia peryferyjne…
Zbliżające się targi Plastpol są doskonałym momentem na prezentację nowych produktów i kierunków rozwoju, mając na uwadze coraz większą automatyzację i cyfryzację procesów przemysłowych. Jednym z wystawców targów będzie firma Kanitech, która dzięki dynamicznemu rozwojowi może zaproponować swoim klientom w Polsce kompletne portfolio produktów niezbędnych w nowoczesnych zakładach przetwórstwa tworzyw sztucznych. Firmy reprezentowane przez Kanitech to liderzy w swoich dziedzinach, cieszący się uznaniem klientów na całym świecie.

Pierwszą z nich jest firma Maguire Products Inc., która nieustannie skupia się na rozwoju swoich flagowych produktów, takich jak wieloskładnikowe dozowniki grawimetryczne z serii WSB. Firma Maguire jako pierwsza wprowadziła tego typu urządzenia ponad 30 lat temu i wciąż pozostają bezkonkurencyjne. Zostały one wyposażone w nowe sterowniki z ekranem dotykowym. Ulepszone sterowanie daje nam:
  • najbardziej intuicyjny interfejs na rynku,
  • większą dokładność dozowania,
  • unikalną funkcjonalność, jaką jest możliwość sterowania systemu podawania z pompą trójfazową i podajnikami podciśnieniowymi z tego samego panelu.
Ta właśnie aplikacja będzie prezentowana na tegorocznych targach Plastpol. Operator z jednego miejsca widzi wszystkie parametry i komunikaty, może je rejestrować oraz modyfikować.

Maguire dozownik


Kolejnym prezentowanym na targach urządzeniem firmy Maguire będą opatentowane suszarki próżniowe z serii VBD, niezastąpione przy produkcji wymagającej częstych zmian materiału. Również w tym urządzeniu wymieniono panel sterujący na wersję dotykową. Wprowadzono nowy model do oferty -suszarkę VBD-300 o wydajności 130 kg/h dla ABS. Urządzenia te pozwalają na znacznie krótszy czas suszenia granulatów przy starcie suszarki. Ze względu na bark złoża molekularnego znacząco obniżony jest tez pobór energii elektrycznej w porównaniu z suszarkami ze złożem molekularnym. Ryzyko degradacji termicznej materiału jest wyeliminowane.

suszarka próżniowa  MaguireDozowniki grawimetryczne, suszarki próżniowe
 

Dozowniki grawimetryczne, suszarki próżniowe, systemy do kontroli wydajności linii wytłaczania, urządzenia do rozładunku big-bagów i oktabin, mieszadła zewnętrzne

Polska