Nowoczesne urządzenia peryferyjne do przetwórstwa tworzyw

Nowoczesne urządzenia peryferyjne… Zbliżające się targi Plastpol są doskonałym momentem na prezentację nowych produktów i kierunków rozwoju, mając na uwadze coraz większą automatyzację i cyfryzację procesów przemysłowych. Jednym z wystawców targów będzie firma Kanitech, która dzięki dynamicznemu rozwojowi może zaproponować swoim klientom w Polsce kompletne portfolio produktów niezbędnych w nowoczesnych zakładach przetwórstwa tworzyw sztucznych. Firmy reprezentowane przez Kanitech to liderzy w swoich dziedzinach, cieszący się uznaniem klientów na całym świecie.

Pierwszą z nich jest firma Maguire Products Inc., która nieustannie skupia się na rozwoju swoich flagowych produktów, takich jak wieloskładnikowe dozowniki grawimetryczne z serii WSB. Firma Maguire jako pierwsza wprowadziła tego typu urządzenia ponad 30 lat temu i wciąż pozostają bezkonkurencyjne. Zostały one wyposażone w nowe sterowniki z ekranem dotykowym. Ulepszone sterowanie daje nam:
  • najbardziej intuicyjny interfejs na rynku,
  • większą dokładność dozowania,
  • unikalną funkcjonalność, jaką jest możliwość sterowania systemu podawania z pompą trójfazową i podajnikami podciśnieniowymi z tego samego panelu.
Ta właśnie aplikacja będzie prezentowana na tegorocznych targach Plastpol. Operator z jednego miejsca widzi wszystkie parametry i komunikaty, może je rejestrować oraz modyfikować.

Maguire dozownik


Kolejnym prezentowanym na targach urządzeniem firmy Maguire będą opatentowane suszarki próżniowe z serii VBD, niezastąpione przy produkcji wymagającej częstych zmian materiału. Również w tym urządzeniu wymieniono panel sterujący na wersję dotykową. Wprowadzono nowy model do oferty -suszarkę VBD-300 o wydajności 130 kg/h dla ABS. Urządzenia te pozwalają na znacznie krótszy czas suszenia granulatów przy starcie suszarki. Ze względu na bark złoża molekularnego znacząco obniżony jest tez pobór energii elektrycznej w porównaniu z suszarkami ze złożem molekularnym. Ryzyko degradacji termicznej materiału jest wyeliminowane.

suszarka próżniowa  Maguire

Dozowniki grawimetryczne, suszarki próżniowe
 

Dozowniki grawimetryczne, suszarki próżniowe, systemy do kontroli wydajności linii wytłaczania, urządzenia do rozładunku big-bagów i oktabin, mieszadła zewnętrzne

Polska

Reportaże

Forum