Nowość Elesa: wskaźniki poziomu HCX-VT ze śrubami z super-technopolimeru

Nowość Elesa: wskaźniki poziomu… Firma Elesa wprowadziła do swojej oferty nową odmianę kolumnowych wskaźników poziomu płynu o oznaczeniu HCX-VT.

W odróżnieniu od swoich poprzedników nowy typ wskaźników montuje się do zbiorników przy pomocy śrub wykonanych z super-technopolimeru. Materiał ten został opracowany w laboratorium firmy Elesa i charakteryzuje się bardzo wysokimi wartościami wytrzymałości mechanicznej.

Wskaźniki HCX-VT mogą być stosowane wszędzie tam, gdzie występuje korozyjne środowisko pracy, ale użycie śrub ze stali nierdzewnej jest niemożliwie lub zbyt drogie. Główne funkcjonalności nowego produktu to:
  • przeznaczenie: odczyt poziomu płynu w zbiornikach,

  • materiał korpusu: spawany ultradźwiękowo przezroczysty technopolimer z wyjmowanym aluminiowym ekranem kontrastowym,
  • możliwość nanoszenia własnych oznaczeń na ekranie kontrastowym,
  • montaż za pomocą śrub z super - technopolimeru oraz zestawu montażowego FM Kit.
  • opcje wykonania: wbudowany termometr,
  • parametry pracy: temp. maks. 90 st. C, temp. min. -30 st. C (z olejem mineralnym), maks. ciśnienie robocze: 5 bar (dla 20 st. C) oraz 2 bary (dla 90 st. C).


Grupa Elesa+Ganter jest światowym liderem w produkcji znormalizowanych elementów maszyn. Marka ta została powołana do życia przez dwie, współpracujące ze sobą od 30 lat firmy Elesa i Otto Ganter.

Elesa+Ganter to blisko 40 tys. elementów standardowych, części do maszyn oraz wiele wykonań specjalnych. Produkty te łączą w sobie zarówno funkcjonalność, innowacyjność i wytrzymałość, jak i dbałość o formę.

Potwierdzeniem tego jest ponad 100 patentów i ponad 20 nagród z najbardziej prestiżowych światowych wystaw i konkursów m.in. "International Forum Design Award", "Compasso d'Oro" w Mediolanie czy "Design Center" w Stuttgarcie.
Marka jest reprezentowana w ponad 30 krajach świata, m.in. w Polsce.


Czytaj więcej:
Polimery 138

brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska