Nowości Elesa+Ganter oparte na tworzywach sztucznych

Nowości Elesa+Ganter oparte…
Firma Elesa+Ganter Polska wprowadziła na rynek dwa nowe produkty. Zastosowała w nich m.in. rozwiązania opierające się na wykorzystaniu tworzyw sztucznych.

Pierwsza z nowości spółki to zawiasy CFR z funkcją regulacji. Pozwalają one na łatwe i szybkie dopasowanie położenia drzwi względem futryny w pionie i w poziomie. Dzięki zastosowaniu specjalnego radełkowania wokół otworów montażowych i umieszczanych na nich radełkowanych podkładek przesuwnych, zawiasy CFR. charakteryzują się dużą trwałością montażu i odpornością na rozregulowanie.

Nowe zawiasy są wykonane ze wzmocnionego włóknem szklanym technopolimeru na bazie poliamidu. Materiał ten jest odporny na rozpuszczalniki, oleje, smary i inne czynniki chemiczne. Sworzeń obrotowy stanowiący oś zawiasów jest wykonany ze stali nierdzewnej AISI 303. Otwory montażowe mają charakter przelotowy i są przeznaczone pod śruby z łbem stożkowym, rozmiar M6.

Nowości Elesa+Ganter oparte na tworzywach sztucznych

Drugi produkt firmy to grupę elementów - uchwytów rurowych umożliwiających sterowanie funkcjami danego urządzenia. Przeznaczone są one do bezpiecznego otwierania drzwi przesuwanych bądź uchylnych, ograniczających przestrzenie robocze maszyn, urządzeń, linii technologicznych.

Dzięki temu wszelkie przełączniki, wyłączniki bezpieczeństwa, diody informujące o stanie procesu(umieszczane zwykle na panelu sterowniczym mogą być zintegrowane z solidnym i estetycznym uchwytem rurowym.
Konstrukcja uchwytu składa się z anodowanej bądź pokrytej żywicą epoksydową aluminiowej rury, wsporników wykonanych ze stopu cynku pokrytych żywicą epoksydową, elementów funkcyjnych.

Uchwyty dostępne są w wersjach z wyłącznikiem bezpieczeństwa, przyciskiem pełniącym np. funkcję stop / start wyposażonym w dwie diody LED informujące o stanie przełącznika, drugim przyciskiem (pełniącym np. funkcję start lub reset).

Nowości Elesa+Ganter oparte na tworzywach sztucznych

Grupa Elesa+Ganter jest światowym liderem w produkcji znormalizowanych elementów maszyn. Została powołana do życia przez dwie współpracujące ze sobą od 30 lat firmy Elesa i Otto Ganter. W latach 1993-94 firmy te, jako jedne z pierwszych na świecie, uzyskały certyfikaty jakości ISO 9001. Obecnie Elesa+Ganter to blisko 40 tys. elementów standardowych takich jak dźwignie, dociskacze, uchwyty, pokrętła, elementy ustalające oraz wiele wykonań specjalnych.


brak
 

Standardowe elementy maszyn: uchwyty, trzpienie, wibroizolatory, zawiasy, pokrętła, magnesy, dociski, napinacze, zestawy kołowe

Polska


Reportaże

Forum

Ramones

Własna firma produkcyjna 2021-06-06

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09

Tipen1

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-04-06

Yellow

Zatykanie systemów gorących kanałów. 2021-03-23

Cosmoplast

Wtrysk PA6 GF 30 2021-03-20