Nowości Grafe w dziedzinie budowy aut

Nowości Grafe w dziedzinie…
Firma Grafe wprowadza na europejski rynek coraz to nowsze produkty znajdujące zastosowanie przy konstruowaniu samochodów.

Oprócz klasycznych produktów Grafe, które znalazły już zastosowanie w wykończeniu powierzchni wnętrz pojazdów, także i kolejne produkty z portfolio przedsiębiorstwa znajdują wzięcie ze strony producentów samochodów. Na ostatnich targach Fakuma zwiedzający mogli uzyskać informację o bieżąco aktualizowanym katalogu produktów wykorzystywanych w produkcji elementów wewnętrznych samochodów, a także o najnowszych trendach w tej dziedzinie.

Przykładem nowości Grafe, które z powodzeniem funkcjonuje także w naszym kraju, są m.in. zdolne do przewodzenia i permanentnie antystatyczne tworzywa sztuczne, które zastępują w pojazdach tradycyjne elementy metalowe.

- Obecnie skupiamy się nad projektami w takich segmentach samochodów, jak układ paliwowy, elektronika, sensoryka, układ smarowania, a także cały system elektryczny. Wypracowujemy te rozwiązania w ścisłym kontakcie z grupą klientów, tak by produkty zostały już niedługo włączone do seryjnej produkcji - tłumaczy Steffen Felzer z firmy Grafe.

Ponadto Grafe informuje o opracowanym niedawno przez siebie tworzywie Low Emission PP Compound, które znajduje już swoje zastosowanie w produkcji przewodów i kanałów w pojazdach produkowanych metodą wytłaczania z rozdmuchem.Podczas targów Fakuma zwiedzający mogli również otrzymać informacje o wysokoskoncentrowanych masterbaczach, które wykazują wysoką efektywność przy jednoczesnym minimalnym dozowaniu.

- Technologia ta, to dalsze doskonalenie naszego firmowego know-how w zakresie produkcji środków pomocniczych, którą stosujemy od 2005 r. Od lat Grafe dysponuje również kompetencjami do kształtowania i przekształcania powierzchni oraz koloru wewnątrz pojazdu. Nasza pozycja, jako partnera dla przemysłu motoryzacyjnego, ustabilizowała się w dziedzinie specyficznych i kompleksowych właściwości elementów wyposażenia wewnętrznego aut – dodaje Felzer.

Współpraca Grafe z klientami z branży motoryzacyjnej zaowocowała powstaniem już więcej niż 8 tys. receptur kolorów. Odwzorowanie termoplastycznych tworzyw sztucznych dla kolorów wnętrza pojazdów samochodowych następuje z reguły poprzez przygotowanie projektu ze skóry, lakieru lub materiału tekstylnego przygotowanego przez producentów oryginalnego wyposażenia (OEM). W ciągu ostatnich dziesięciu lat Grafe odwzorowało także ponad 700 kolorów elementów wyposażenia wewnętrznego samochodów na bazie 29 rodzajów tworzyw termoplastycznych.


Barwniki, koncentraty barwiące, tworzywa
 

Barwniki, koncentraty barwiące, tworzywa barwione w masie, stabilizatory termiczne, środki poślizgowe i smarne, antyblokery, stabilizatory UV, uniepalniacze

Polska, 42-700 Lubliniec, Oleska 85


Reportaże

Forum

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08

Mosfor

Zabezpieczanie kloszy lamp z poliwęglanu 2019-10-24

Bercik88

Program do ewidencji i napraw form wtryskowych 2019-09-02