Nowości firmy Krones na targi interpack 2008

Nowości firmy Krones na targi…
Międzynarodowy koncern Krones, oferujący m.in. rozmaite systemy, maszyny i rozwiązania dla przemysłu produkcji napojów i żywności oraz działający w sektorze rozlewania i pakowania produktów przeznaczonych dla branży chemicznej, kosmetycznej i farmaceutycznej, przygotował liczne nowości na zbliżające się targi interpack 2008, które w kwietniu odbędą się w niemieckim Düsseldorfie.

Krones wychodzi naprzeciwko coraz mocniejszym trendom, polegającym na stosowania opakowań jednorazowych. W związku z tym od producentów maszyn wymaga się dostarczania urządzeń, które w sposób kompleksowy wykonują jednocześnie wiele zadań. Są w stanie grupować pojemniki, ustawiać je w kartonach, na podkładkach lub na tackach oraz prowadzić czynności związane z foliowaniem.

Idąc tym tropem, przygotowując się do interpack 2008 firma zaprezentuje dwie całkowicie nowe maszyny, służące do optymalizowania funkcji związanych z grupowaniem i wprowadzaniem palet do transportu i składowania. Te maszyny, to Modulpal 1 ADR oraz Robobox. Pierwsze rozwiązanie to paletyzator, drugie zaś system grupujący.

Modulpal 1 ADR jest to nowoczesny jednokolumnowy typ paletyzatora, przeznaczony do bardzo szybkich zastosowań. Wydajność jego działania umożliwia przygotowanie 600 warstw na godzinę. Jednak największą zaletą tych paletyzatorów jest szczególnie delikatne układanie paczek w procesie paletyzacji. Uzyskuje się to dzięki odpowiednio zaprojektowanym siłom przesuwania opakowań i to bez ich odkształceń. Dzieje się to za sprawą odpowiedniego stopniowania sił obracających worki i stopniowaniu cykli ruchu worków oraz stosowaniu najnowszych rozwiązań napędów. Całe rozwiązanie gwarantuje nie tylko układanie paczek na palecie bez odkształceń, ale też doskonałą jakość kształtów ładunku na palecie.

Nowy paletyzator firmy Krones przygotowany na targi interpack 2008

Co ważne paletyzator jest wyposażony w system grupujący, który wyróżnia się dwoma jednostkami podnoszenia oraz dwoma chwytaczami. Ładunki mogą być grupowane przy pomocy nowego, wprowadzanego właśnie przez Krones systemu grupującego lub jednego z typowych odpowiedników tego systemu.

System grupujący Robobox, druga z targowych nowości koncernu Krones został stworzony z myślą o szybkim i pewnym grupowaniu bezzwrotnych opakowań. Pozwala on na stworzenie niezwykle zawartego rozmiaru grupowanych produktów, dzięki czemu "nie rozchodzą" się one. Oferuje przy tym zmaksymalizowany zakres dla każdego rodzaju grupowania paczek.

To co najmocniej cechuje wprowadzany przez Krones system grupujący, to fakt, że podczas całego procesu odwracania i rozdzielania opakowań są one starannie prowadzone przez obydwa chwytacze. Urządzenia do przenoszenia mogą obsługiwać i manipulować ładunkami, które osiągają maksymalne wymiary 400x400 mm i wagę dochodzącą do 18 kg.

Poprzez zaprojektowanie systemu grupującego za pomocą modułów rozmieszczonych jeden za drugim dla trzech różnych rodzajów wydajności, całość może być optymalnie dopasowana do każdej pożądanej przez użytkownika szybkości działania. Jednocześnie wywołuje wysoki stopień elastyczności w połączeniu z całościowym systemem paletyzowania.


brak
 

Producent maszyn i kompletnych linii technologicznych do produkcji i rozlewu w butelki PET, butelki szklane, puszki, oraz instalacji recyklingu butelki PET

Polska