Nowości w ElBi-Wrocław

Nowości w ElBi-Wrocław
Do grupy partnerów handlowych firmy ElBi, działającej w obszarze peryferyjnych urządzeń dla przemysłu przetwórstwa tworzyw sztucznych, dołączyli nowi partnerzy: szwajcarska firma Grossenbacher Apparatebau AG oraz niemiecki producent Wanner Technik GmbH.

Firma ElBi-Wrocław prezentuje szeroką ofertę swoich partnerów handlowych, którymi są między innymi firma Zeppelin, produkująca silosy do bezpiecznego składowania granulatu, firma Koch Technik, oferująca podajniki, dozowniki, mieszalnice, oraz systemy centralnego podawania materiału na maszyny przetwórcze, a także szwajcarska firma Geiger Handling, producent robotów i manipulatorów przemysłowych. Nowością Kocha jest grawimetryczny system dozujący oraz mała suszarka KKT 50. Geiger Handling rozszerzył swoja ofertę o nowego robota Mini-Servo.

Do tej prestiżowej grupy dołączyli nowi partnerzy: szwajcarska firma Grossenbacher Apparatebau AG, oferująca na rynku polskim urządzenia termostatujące HB-THERM oraz Wanner Technik GmbH, niemiecki producent młynów do przemiału tworzyw sztucznych.

Urządzenia termostatujące HB-THERM pozwalają na utrzymywanie stałej temperatury formy. Charakteryzują się one nowatorskimi rozwiązaniami technicznymi, łatwością obsługi, a także komunikacją w języku polskim. Zamknięty obieg bez kontaktu z tlenem, zintegrowany miernik przepływu bez części ruchomych, dokonujący dokładnego pomiaru w całym zakresie działania urządzenia, chłodnica z systemem zabezpieczającym przed osadzaniem się kamienia oraz kompaktowy i niezawodny system hydrauliczny to jedynie kilka z wartych wymienienia cech termoregulatorów HB-THERM.

Ofertą handlową firmy Wanner są młyny do przemiału tworzyw sztucznych. Dzielą się one na trzy serie: Compact, Dynamic i Energy.

Do pierwszej z nich (seria C) należą młyny: C 13.20, C 17.26 i C 17.31. Charakteryzują się one modularnym systemem budowy, co pozwala na ich elastyczne dopasowanie do potrzeb użytkownika, a także stelażem na rolkach oraz silnikiem z przekładnią o dużej żywotności.

Serię D stanowią młyny: D 25.25, D 25.38 oraz D 25.50. Różnorodność dostępnych opcji, takich jak moc silnika, wielkość wlotu, warianty sterowania, ochrona przed hałasem oraz liczne akcesoria pozwalają na optymalizację młyna do określonego zadania.

Młyny serii E nadają się znakomicie jako wydajne młyny centralne do rozdrabniania nadlewek i wadliwych elementów z wydajnością do 700 kg/h, ale również jako młyny dostawne podczas produkcji dużych elementów.

Obie serie cechuje niewielkie zapotrzebowanie na powierzchnię, niski poziom hałasu, rotor o zmienionej geometrii cięcia oraz łatwość obsługi i czyszczenia. Młyny te wykonane są z materiałów odpornych na zużycie i posiadają korzystną relację jakości do ceny.

Peryferia do przetwórstwa tworzyw sztucznych
 

Peryferia do przetwórstwa tworzyw sztucznych, młyny do recyklingu tworzyw, urządzenia termostatujące, roboty i manipulatory przemysłowe, transportery

Polska, 54-424 Wrocław, Muchoborska 4A