Nowy dyrektor generalny Elix Polymers

Nowy dyrektor generalny Elix…

W dniu 8 kwietnia br. zarząd Elix Polymers powołał Davida Castañedę na stanowisko dyrektora generalnego i członka zarządu Elix Polymers SL. Castañeda zajął miejsce Wolfganga Doeringa, który ustąpił ze stanowiska pod koniec marca.

Wolfgang Doering wniósł znaczący wkład w rozwój Elix Polymers; pod jego kierownictwem Elix rozwinął się z jednostki produkcyjnej dużego koncernu chemicznego w wiodącą na europejskim rynku firmę.

W tym okresie powstała całkiem nowa kultura pracy, przyciągająca utalentowanych i doświadczonych pracowników. Pozwoliło to na efektywny rozwój firmy przy jednoczesnym osiągnięciu stabilności finansowej, stworzenie klimatu współpracy pomiędzy różnymi obszarami firmy w celu osiągnięcia bardziej zrównoważonych procesów oraz umieszczenie potrzeb klientów w centrum strategii firmy.

- Zarząd pragnie wyrazić uznanie i podziękować Wolfgangowi Doeringowi za wkład w rozwój firmy. Jednocześnie mamy przyjemność poinformować, że David Castañeda został mianowany nowym dyrektorem generalnym i członkiem zarządu. David jest doświadczonym menadżerem, który będzie kierował firmą podczas tego nowego etapu. Jako Zarząd będziemy go wspierać w rozwoju firmy Elix jako producenta ABS - powiedział Xiaolei Zhang, prezes zarządu Elix.

David Castañeda ma ponad 15-letnie doświadczenie w branży polimerowej, zajmował różne stanowiska kierownicze w działach operacyjnych, technologicznych oraz rozwoju biznesu i innowacji.

W ostatnich latach Castañeda uczestniczył w udanej transformacji firmy, prowadząc organizację na kolejny poziom doskonałości operacyjnej i identyfikując nowe możliwości biznesowe, które wspierały rozwój i ekspansję firmy.

- Jestem bardzo dumny z tej nominacji. Z radością postaram się kontynuować sukcesy Elix - skomentował swój awans nowy dyrektor generalny.

Źródło: Elix


Czytaj więcej: