Nowy fluorescencyjny atrament UV zwiększa produktywność

Nowy fluorescencyjny atrament…
Atramenty fluoryzujące w świetle UV charakteryzują się szeregiem zalet, m.in. wysoką jakością druku, lepszą trwałością i większą produktywnością. Fluorescencyjny atrament UV jest widoczny tylko w świetle UV - sprawdzi się tam, gdzie jest potrzebny solidny, ale niewidoczny druk, umożliwiający stosowanie dyskretnych oznakowań i informacji o marce, które będzie można śledzić w łańcuchu dostaw.

Firma Videojet Technologies Inc. wprowadziła do swojej oferty nowe, fluorescencyjne atramenty UV. Zapewniają one oznakowania czytelne dla maszyn oraz dobrze widoczne dla człowieka na podłożach w różnorodnych kolorach. Nowy atrament oferuje wyjątkowe właściwości oznakowań, umożliwiające zautomatyzowane zatwierdzanie produktów oraz prawidłowe kierowanie produktów w całym łańcuchu dostaw. Cechy te przyczyniają się do wzrostu produktywności i wydłużenia czasu działania urządzeń.

Nowy atrament V539 zawiera wyjątkowy zestaw barwników fluorescencyjnych i barwników widzialnych, razem zapewniających nanoszenie oznakowań czytelnych dla maszyn i użytkowników na różnych kolorowych podłożach, takich jak nakrętki, wstępnie zadrukowane etykiety i produkty ozdabiane. Przy użyciu tego atramentu fluorescencyjnego uzyskuje się oznakowanie emitujące światło czerwone pod wpływem oświetlenia źródłem UV oraz krótki czas reakcji na oświetlenie, co oznacza, że oznakowania mogą być odczytywane i rejestrowane na szybkich liniach produkcyjnych bezpośrednio po wydrukowaniu. Ponadto uzyskuje się widoczny dla użytkownika nadruk w różowym kolorze, ułatwiający wykonywanie szybkich wzrokowych kontroli jakości.

- Różowy atrament fluorescencyjny został opracowany specjalnie do oznakowań o podwójnym przeznaczeniu: czytelnych dla maszyn i czytelnych dla użytkownika - mówi Sherry Washburn, kierownik jednostki organizacyjnej w firmie Videojet. - Atrament reaguje na oświetlenie ultrafioletowe, które wzbudza barwnik fluorescencyjny, a barwnik wypromieniowuje światło czerwone.

Różowy atrament fluorescencyjny oferuje krótki czas schnięcia, wynoszący około 2-3 sekund, i wykazuje doskonałą przyczepność na takich podłożach, jak metal, szkło i niektóre tworzywa sztuczne. Cechy te sprawiają, że ten atrament idealnie nadaje się do znakowania na kapslach butelek z napojami i na denkach puszek aluminiowych, do znakowania części, do śledzenia i monitorowania oraz do wielu innych zastosowań.

Atrament jest przeznaczony do drukarek atramentowych 1620 Ultra High Speed i 1650 Ultra High Speed firmy Videojet. Został opracowany tak, aby dostarczać więcej treści oznakowań w operacjach pakowania z dużą prędkością. Drukarki UHS są wyposażone w system Videojet Precision Ink Drop i opatentowaną technologię CleanFlow firmy Videojet, a także umożliwiają drukowanie oznakowań w trzech wierszach z szybkością charakteryzującą druk dwuwierszowy.

Ponadto drukarka 1650 UHS firmy Videojet oferuje funkcje kontroli jakości nadruków, które przyczyniają się do eliminacji typowych błędów znakowania, pomagając operatorom wprowadzać za każdym razem właściwe oznakowanie właściwego produktu. Wbudowane narzędzia zwiększające produktywność pozwalają wyświetlać informacje o dostępności drukarki oraz o dostępności operacyjnej. Na podstawie tych danych klienci mogą ustalać, co powoduje przestoje i podejmować działania naprawcze.

Videojet


Czytaj więcej: Drukowanie 52