Odkryj tajwańskie maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych

Odkryj tajwańskie maszyny…

Według agencji badań rynku Mordor Intelligence, globalny rynek maszyn do przetwarzania tworzyw sztucznych do 2026 roku osiągnie wartość 42,44 mld USD.

Jak prognozują analitycy MI skumulowany roczny wskaźnik wzrostu CAGR w kresie 2021 – 2026 wyniesie 5,24%. Oznacza to, że nawet w sytuacji wzrastającej globalnej świadomości ekologicznej, popyt na produkty z tworzyw sztucznych nadal będzie rósł.

Tajwańskie maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy znane są na całym świecie. Według Global Trade Atlas, eksport tajwańskich maszyn osiągnął w 2020 r. wartość 899,53 milionów USD, co czyni Tajwan szóstym pod względem wielkości eksporterem takich urządzeń na świecie.

Aby pomóc międzynarodowym producentom wyrobów z tworzyw sztucznych i gumy wdrożyć istotne elementy gospodarki o obiegu zamkniętym, takie jak efektywna modernizacja maszyn i wykorzystanie urządzeń do recyklingu, 6 maja 2021 r., odbyło się webinarium "Kształtowanie jutra: odkryj tajwańskie maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy".

Podczas webinarium pięć wiodących tajwańskich firm produkujących maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy - Allen Plastic, ChumPower, Fu Chun Shin, Multiplas i Polystar - zaprezentowało swoje najnowocześniejsze produkty, począwszy od maszyn pakujących, rozdmuchiwarek, wtryskarek, a skończywszy na urządzeniach do recyklingu. Wydarzenie to zostało zorganizowane przez Biuro Handlu Zagranicznego Ministerstwa Gospodarki Tajwanu (BOFT), Tajwańską Radę Rozwoju Handlu Zagranicznego (TAITRA) oraz Tajwańskie Stowarzyszenie Przemysłu Maszynowego (TAMI).

Webinarium rozpoczął wiceprzewodniczący Komisji ds. maszyn do PTS i Gumy w TAMI. Pan Bush Hsieh podkreślił znaczenie Tajwanu jako jednego z sześciu głównych eksporterów maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy. Jak zaznaczył, tajwańscy dostawcy od lat cieszą się znakomitą renomą - zarówno ze względu na wysoki poziom zaawansowania technologicznego ich maszyn, jak i wysokiej jakości usługi posprzedażowe. Co więcej, dzięki wspólnym wysiłkom rządu i świata przemysłu tajwańska branża maszynowa radzi sobie świetnie w czasie pandemii: w marcu 2021 r. eksport tego sektora osiągnął wartość 2,9 mld dolarów, tj. o 30,7% więcej niż w marcu ubiegłego roku.

Celina Lin z firmy Allen Plastic Industries Co., Ltd. zaprezentowała poziomą etykieciarkę etykiet termokurczliwych "Horizontal Shrink Sleeving Machine/AHL-1000" wyposażoną w panel PLC i dotykowy system sterowania HMI zawierający funkcję automatycznej detekcji, co umożliwia bezbłędne dopasowanie etykiety.

Zaprezentowane zostały również całkowicie automatyczne maszyny (ASL-1000 i ASL-2000), które można w prosty sposób zintegrować z istniejącą linią do pakowania. 

horizontal-shrink-sleeving-machineahl-1000-by-allen-plastic
Etykieciarka Horizontal Shrink Sleeving Machine/AHL-1000 firmy Allen Plastic Industries Co., Ltd.

Tony Wu, inżynier wsparcia sprzedaży w firmie ChumPower Machinery Corp. zaprezentował rozdmuchiwarkę o wydajności 24 000 butelek na godzinę. Najlżejsza produkowana przez nią butelka ma pojemność 200 ml i waży zaledwie 4,3 g, co pozwala zaoszczędzić 14% energii i ponad 300 tyś. USD na kosztach surowca. Zastosowanie systemu odzyskiwania powietrza umożliwia powtórne wykorzystanie nawet 15% zużytego powietrza.

Maszyna jest przystosowana do obsługi różnych sektorów, wytwarzających różne rodzaje butelek. Ma zastosowanie m. in do butelkowania wody mineralnej, herbaty, soków, olejów i kosmetyków. Światowe marki, takie jak Pepsi, Kao, Lotte używają maszyn ChumPower do produkcji swoich butelek PET.
high-speed-stretch-blow-molding-machine-l-series-by
Rozdmuchiwarka High speed stretch blow molding machine firmy ChumPower Machinery Corp.

Hank Wu, dyrektor sprzedaży w Fu Chun Shin Machinery Manufacture Co. (FCS), podkreślił że firma FCS zwiększyła moc serwomotorów serii FA z 57 kW do 71,9 kW, zoptymalizowała ciśnienie systemowe "160 Bar" w celu poprawy wydajności wtrysku, zwiększyła rozmiary płyt o 10,7% i wzmocniła ich wytrzymałość o 30%, rozszerzając zakres zastosowań wtryskarek FCS.

Podczas webinarium zaprezentowano "Inteligentną i zaawansowaną serwohydrauliczną serię wtryskarek IMM/FA" oraz "Intelligent ManuFactory/iMF4.0".

Seria wtryskarek IMM/FA zapewnia niezrównaną wydajność dzięki energooszczędnemu serwohydraulicznemu systemowi przegubowemu. Wtryskarka łączy zalety wysokiej klasy elektronicznych systemów sterowania i może być w pełni zintegrowana z systemem FCS iMF 4.0. 

"Intelligent ManuFactory/iMF4.0" to inteligentny system zarządzania zakładem produkcyjnym, który dzięki wbudowanym modułom detekcji pozwala na poprawę wydajności produktu i redukcję odpadów produkcyjnych. Jest on oparty na zarządzaniu czasem cyklu i łączy koncepcje zarządzania formą wtryskową, maszyną i materiałem. Wyposażony jest w protokół komunikacyjny OPC, dzięki któremu możliwe jest natychmiastowe wyświetlanie informacji o ogólnej wydajności sprzętu i statystyki komunikatów o błędach.

intelligent-and-advanced-servo-hydraulic-immfa-series-by-fu
Inteligentna i zaawansowana serwohydrauliczna seria IMM/FA firmy Fu Chun Shin Machinery Manufacture Co. 

David Wu, dyrektor generalny firmy Multiplas Enginery Co. Ltd. przedstawił w pełni zautomatyzowaną, bezobsługową linię do produkcji śrubokrętów, która integruje wtryskarki (pionowe/poziome), 6-osiowego robota oraz urządzenia peryferyjne w celu osiągnięcia w pełni zautomatyzowanej produkcji. 

Multiplas Enginery oferuje wszechstronne rozwiązania w zakresie inteligentnego systemu formowania wtryskowego dla klientów na całym świecie z branży elektrycznej, motoryzacyjnej i sportowej.

fully-automatic-production-cell-unman-screwdriver-production
Bezobsługowa linia do produkcji śrubokrętów firmy Multiplas Enginery Co. Ltd. 

Polystar Machinery Co. Ltd. - dostawca maszyn do recyklingu, pomaga światowym producentom tworzyw sztucznych w ponownym przetwarzaniu odpadów poprzemysłowych, takich jak folie opakowaniowe (rozdmuchiwane i wylewane), rafia syntetyczna czy odpady z wytłaczania rur, w regranulat wysokiej jakości.

David Lo, dyrektor marketingu w Polystar stwierdził, że rozwój technologii recyklingu jest obecnie niezwykle istotny ze względu na globalna świadomość dotyczącą ochrony środowiska. Zaprezentował linię do recyklingu "Repro-Flex" wyposażoną w doskonałe silniki, przekładnie, falowniki, układy odprowadzania gazów i filtry, zwiększające efektywną zdolność produkcyjną o 20% i zmniejszające zużycie energii o 10%. Urządzenie jest głównie stosowane do recyklingu materiałów opakowaniowych z folii PE (HDPE, LDPE, LLDPE) i PP.

repro-flex-recycling-machine-by-polystar
Linia do recyklingu "Repro-Flex" firmy Polystar Machinery Co. Ltd.

W Webinarium uczestniczyło ponad 280 zarejestrowanych użytkowników z Egiptu, Niemiec, Polski, Indii, Indonezji, Japonii, Filipin, Tajlandii, Turcji, Wietnamu, Wielkiej Brytanii, Nigerii, Malezji, Rosji i wielu innych krajów. Następne wydarzenie organizowane przez TAITRA, Międzynarodowe Targi Maszyn do PTS "TaipeiPLAS", odbędzie się w dniach 28 września - 2 października 2021 roku, więc prosimy odwiedzić stronę https://www.taipeiplas.com.tw/en/index.html, aby uzyskać więcej informacji.

Źródło: Taiwan Trade Center Warsaw, www.taitra.org.tw, pawel@ttcw.it.pl, ad by BOFT