PCC Rokita przyznało stypendia studenckie

PCC Rokita przyznało stypendia… W ramach programu stypendialnego PCC Rokita 7 studentów z Politechniki Wrocławskiej i Śląskiej otrzymywać będzie miesięcznie stypendium w wysokości 1000 zł. Firma z Brzegu Dolnego od 4 lat wspiera najlepszych studentów wydziałów chemicznego i elektrycznego.

"Napisz z nami pracę dyplomową" - to hasło przewodnie programu realizowanego przez Grupę Kapitałową PCC, w ramach którego studenci przygotowują prace magisterskie lub inżynierskie związane z działalnością spółki. Będą także zobowiązani do odbycia 30 godzin praktyk miesięcznie, w trakcie których firma umożliwi im realizację badań w nowoczesnych laboratoriach, udział w programie szkoleniowym, a także zdobycie doświadczenia w biznesie.

- Zapewniamy nie tylko pomoc finansową, ale też możliwość realizacji autorskich projektów - mówi Wiesław Klimkowski, prezes zarządu PCC Rokita. - To bardzo ważne w rozwoju zawodowym. Istotne jest również to, że ci najzdolniejsi mogą liczyć na stałe zatrudnienie.

Grupa PCC od lat wspiera różne inicjatywy edukacyjne, m.in. współorganizowała konkursy naukowe o tematyce chemicznej i prowadziła edukację proekologiczną. Finansowała też uczniom lokalnych szkół ponadgimnazjalnych zajęcia dydaktyczne na uczelniach wyższych.

Spółka PCC Rokita SA należy do międzynarodowej grupy kapitałowej PCC, której działalność skupia się wokół trzech branż: chemia, energia i logistyka. Wraz ze spółkami zależnymi, produkuje wyroby chemiczne powszechnie stosowane między innymi w przemyśle budowlanym, motoryzacyjnym, kosmetycznym, papierniczym i wielu innych.

Czytaj więcej:
Ponad 1100 produktów i formulacji chemicznych
 

Ponad 1100 produktów i formulacji chemicznych dla przemysłu. Plastyfikatory uniepalniające, antyutleniacze/stabilizatory, uniepalniacze, dyspergatory i wiele innych dodatków do tworzyw sztucznych oraz butelki plastikowe

Polska, 56-120 Brzeg Dolny, Sienkiewicza 4