Plast - Box przejmie firmę Dam-Rob

Plast - Box przejmie firmę…
Firma Plast Box przejmuje konkurencję. Kilkanaście dni temu - o czym już informowaliśmy - podpisała list intencyjny w sprawie połączenia z jednym z czołowych polskich producentów specjalistycznych opakowań i palet metalowych. Nie było jednak wiadomo o kogo chodzi. Oficjalnie nazwa firmy ma być ogłoszona dopiero w połowie maja. Wszystko jednak wskazuje, że sprawa dotyczy spółki Dam- Rob.

- "Strony uzgodniły, iż po uprzednim przeprowadzeniu due dilligance obu spółek, nie później niż do dnia 15 maja 2008 r., podpisane zostaną szczegółowe warunki transakcji określające parametry finansowe transakcji, sposób jej przeprowadzenia, szczegółowy harmonogram oraz warunki szczególne" - napisano na początku stycznia w specjalnym komunikacie Plast - Box.

Chociaż nazwa przejmowanej spółki trzymana jest w ścisłej tajemnicy, to niemal pewne jest, że chodzi o spółkę Dam-Rob z siedzibą w Zalewie. Po zrealizowaniu przejęcia dominującą pozycję zachowa Plast - Box. W Słupsku, gdzie mieści się ta firma, znajdzie się też siedziba nowego podmiotu.

Dam - Rob produkuje rozmaite specjalistyczne pojemniki i palety metalowe przeznaczone do transportu i magazynowania części samochodowych, a także elementy metalowe, skrzynie i pojemniki do półfabrykatów i wyrobów gotowych. Wykonuje też formy wtryskowe. Wytwarzane przez firmę kontenery używane są przez koncerny na całym świecie.

Jednocześnie jeśli chodzi o Plast - Box, to wiadomo że spółka planuje w tym roku osiągnięcie przychodów na poziomie 70 mln zł. Jej obroty mają wzrosnąć w porównaniu z ub. rokiem o 20 proc. W tej chwili firma realizuje dwie duże inwestycje, polegające na budowie nowych zakładów. W specjalnej strefie ekonomicznej w Redzikowie koło Słupska stanie zakład za 25 mln zł, natomiast na Ukrainie uruchomiona zostanie fabryka za 11 mln zł. Początek działania pierwszej wytwórni przewidziany jest na pierwsze miesiące przyszłego roku, drugiej zaś na końcówkę 2009 r.

Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych Plast-Box specjalizuje się w projektowaniu, konstruowaniu i wytwarzaniu opakowań z tworzyw sztucznych, przede wszystkim wiader i skrzynek. Swoją ofertę kieruje do firm przemysłu chemicznego i spożywczego.

Czytaj więcej: Przejęcia 239 Wiadra 52