Plastech walczy ze spamem

Plastech walczy ze spamem O tym, że spam jest zły nie trzeba chyba przekonywać nikogo, kto korzysta przez dłuższy okres z jednego adresu email. Gdy raz adres email zostanie dopisany do bazy spamerów, to nie ma już sposobu aby uwolnić się od masowych i natrętnych emaili reklamowych. Nawet najnowsze filtry i programy antyspamowe mają problemy z coraz to nowszymi metodami spamerów.

Jednym z najlepszych sposobów na zabezpieczenie się przed spamem jest profilaktyka, czyli dbanie o to, żeby nasz adres nie dostał się do bazy spamerów. Najpopularniejszym sposobem w jaki spamerzy pozyskują adresy emailowe jest wykorzystywanie specjalnych robotów internetowych zwanych kombajnami (ang. harvester), które automatycznie przeszukują strony internetowe w poszukiwaniu adresów email. Każdy adres email, który kombajn znajdzie, zostaje zapisany w bazie wykorzystywanej później do spamowania.

Chcąc chronić użytkowników naszego serwisu przed tego typu sytuacjami wprowadziliśmy specjalne zabezpieczenia przed robotami typu kombajn. Od teraz wszystkie adresy email podawane w Plastech.pl są wyświetlane w postaci obrazka - bitmapy. Uniemożliwia to ich odczytanie przez kombajny, a jest czytelne dla użytkowników serwisu. Od teraz możesz już bezpiecznie podawać twój adres zarówno na naszym forum, jak i w innych działach naszego serwisu. Możesz być pewny, że adres będzie przechowywany w naszej bazie danych, której nikomu nie udostępniamy, a na naszych stronach będzie wyświetlany w postaci bitmapy, której nie odczytają roboty spamerów.

Więcej informacji na temat walki ze spamem:
http://nospam-pl.net/spam.php
http://pl.wikipedia.org/wiki/Harvester

Czytaj więcej: