Plastpol 2013 - fakty, liczby, komentarze

Plastpol 2013 - fakty, liczby, komentarze
W ubiegły piątek zakończyła się 17. edycja Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy w Kielcach. W tym roku odbywały się one w dniach 7-10 maja, a zatem nieco wcześniej niż w poprzednich latach. Zmiana była spowodowana rozpoczynającymi się 20 maja targami Chinaplas oraz przypadającym pod koniec miesiąca świętem Bożego Ciała. Jak zauważają organizatorzy, nie wpłynęło to znacząco na liczbę wystawców i odwiedzających. Także odbywające się w tym roku targi K w Düsseldorfie - zdaniem przedstawicieli targów - nie obniżyły frekwencji podczas kieleckiej imprezy, podczas której wystawiało się blisko 700 wystawców z ponad 30 krajów z całego świata, a którą odwiedziło blisko 17 tys. gości. W 2014 roku targi odbędą się tradycyjnie w ostatnim tygodniu maja, tj. w dn. 27-30.05.2014 r.

Jak co roku, dużą uwagę gości targowych przyciągały wtryskarki prezentowane przez czołowych światowych producentów. Stoiska z maszynami takich firm, jak m.in. Arburg, Engel, Ferromatik Milacron, Wittmann Battenfeld, Krauss Maffei, Negro Bossi, Netstal czy Haitian były oblegane zarówno przez fachowców, jak i zwiedzających, zainteresowanych produkowanymi na ich oczach wyrobami.

W tej grupie prezentacji szczególnie warto podkreślić, że na kieleckich targach światową premierę miało rozwiązanie firmy Wittmann Battenfeld - nowa technologia produkcji hermetycznych opakowań zamknięć dla układów elektronicznych, w których bardzo istotna jest szczelność połączenia oraz jego trwałość oraz wykonanie całości w jednej operacji. Rozwiązanie znajdzie zastosowanie np. w kamizelkach ratunkowych dla marynarzy, zaopatrzonych w czujniki GPS - jeśli połączenie byłoby nieszczelne i układ został zalany wodą morską, uległby zniszczeniu, co mogłoby kosztować życie.

Plastpol 2013- Ta forma jest ciągle dopracowywana i choć jej właściwa premiera będzie miała miejsce podczas targów K w Düsseldorfie, uzyskaliśmy zgodę, aby to rozwiązanie zaprezentować wcześniej tutaj, w Kielcach - mówi Bogdan Zabrzewski z Battenfeld Polska. - Uważam, że to rozwiązanie jest na tyle istotne, a rynek w Polsce jest na tyle duży i dobry, żeby pokazywać rzeczy interesujące.


Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji
 

Czołowi organizatorzy targów w Polsce, obiekty konferencyjno-szkoleniowe, organizacja i obsługa konferencji, seminariów, sympozjów

Polska

no_coments no_coments

Wysłany: 2013-05-15 12:29:29

hehehe, uwielbiam Kielce, w ub.r. ponad 17 tys. zwiedzających i ponad 700 wystawców, a w tym roku blisko 17 tys. zwiedzających i blisko 700 wystawców, w przyszłym roku nie ma K, więc pewnie znów będzie "ponad"...poza tym wieczne remonty dróg, odległe hotele, stoiska porozrzucane po halach na "chybił-trafił", bez logicznej numeracji, brak czołowych producentów tworzyw, tłumy zbieraczy misek, kubków i innego agd...o dziwo właściwie brak grup zorganizowanych ze szkół, często samotni polscy wystawcy na stoiskach (wyjątek stanowiły tu duże stanowiska z maszynami i towarzyskie spotkania ze znajomymi), a za to dzielnie rozdający ulotki przedstawiciele handlowi firm transportowych, sprzątających, gastronomicznych i innego rodzaju usług...troszkę gości ze Wschodu...raczej nie do zobaczenia na targach w przyszłym roku...chyba że ktoś z góry "zaskoczy", że nie można po tylu latach poprzestawać na laurach, ale rozwijać, budować, a przede wszystkim usprawniać targi, by były rzeczywiście inwestycją dla wystawców (bo obecność na targach to jednak spory wydatek dla każdej firmy), a nie tylko miejscem do kurtuazyjnych pogaduszek, które można prowadzić na facebookach i innych forach

Iebm
Iebm

Wysłany: 2013-05-15 19:00:54

Nic dodać , nic ująć . Stara formułą się wyczerpała , a nowej nie widac