Poczujchemie.pl z PKN Orlen

Poczujchemie.pl z PKN Orlen
Chemia w Polsce jest zbyt mało popularyzowana, a to powoduje szereg problemów ze zrozumieniem jej roli we współczesnym świecie. To zgodna opinia całej branży. Za przełamanie tego trendu wziął się teraz PKN Orlen.

O tym, jak m.in. za pomocą substancji chemicznych przerobić jabłko na młotek, a także w jaki sposób wyhodować podwodny ogród, można dowiedzieć się z uruchomionego właśnie przez PKN Orlen portalu internetowego www.poczujchemie.pl. Jak poinformował płocki koncern, portal to multimedialne, interaktywne narzędzie do nauki chemii. Celem jest przełamanie stereotypów dotyczących nauki chemii i popularyzacja tej dziedziny poprzez wykorzystanie nowych mediów oraz innowacyjnych technologii.

W serwisie znaleźć można quizy, ciekawostki, konkursy i filmy prezentujące doświadczenia chemiczne. Specjalnie na potrzeby serwisu opracowano także unikalny system sprzyjający zrozumieniu i zapamiętaniu tablicy Mendelejewa.

- PKN Orlen jest największą polską firmą i jednym z największych koncernów paliwowych w Europie, a to zobowiązuje. Uważamy, że jako spółka działająca w branży chemicznej powinniśmy dzielić się naszą wiedzą i starać się przekonywać, że ta dziedzina nauki, często postrzegana przez młodzież jako zbyt trudna, jest naprawdę fascynująca – powiedział Leszek Kurnicki, dyrektor ds. marketingu i komunikacji spółki.

PKN Orlen podał, że uruchomienie portalu poczujchemie.pl jest zwieńczeniem działań realizowanych przez grupę kapitałową w ramach Międzynarodowego Roku Chemii 2011. Głównym projektem spółki była tym czasie "Lekcja Chemii", czyli zajęcia edukacyjne w oparciu o prezentację multimedialną oraz doświadczenia wykonywane w specjalnie przygotowanym, mobilnym laboratorium, gdzie uczestnicy poznawali zagadnienia związane z pochodzeniem, przerobem i wykorzystaniem ropy naftowej.

W całym ubiegłym roku odbyło się ponad 500 takich lekcji i wzięło w nich udział ok. 22 tys. uczniów.

W związku z Międzynarodowym Rokiem Chemii działania popularyzujące chemię prowadzono także w Czechach i na Litwie, gdzie znajdują się spółki zależne PKN Orlen - czeski Unipetrol i litewska Orlen Lietuva. Wraz z uruchomieniem portalu poczujchemie.pl uruchomiono również jego czeską wersję zazijchemii.cz.

Czytaj więcej: Reklama 42Reportaże

Forum

Ekomodo

Poszukiwany/poszukiwana: osoba z wiedzą o recyklingu PET 2020-11-13

Adam80

Własna firma produkcyjna 2020-10-24

Echo_Plast

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-10-02

Arys37

Zabrudzone kurtyny PCV 2020-09-22

Todarek12

Prototypowa forma wtryskowa 2020-09-10