Podsumowanie 2010 r. w Plastech.pl

Podsumowanie 2010 r. w Plastech.pl Plastech.pl pozostał w 2010 r. największym w Polsce wortalem internetowym dla branży tworzyw sztucznych i opakowań.

Na początku roku podsumowaliśmy to co zdarzyło się w branży tworzyw sztucznych w Polsce i na świecie w okresie styczeń 2010 – grudzień 2010, teraz warto natomiast poświęcić trochę miejsca ocenie tego, co miniony rok przyniósł nam.

Był to zatem okres bardzo wyraźnego wzrostu liczby osób, które trafiły na strony wortalu. Ten wzrost jest niemal podwójny, dokładnie wyniósł on 87 proc. Ponad 1,6 mln osób trafiło na strony Plastech.pl.

Są to dane zewnętrzne, pochodzące z serwisu Google Analytics monitorującego ruch w światowym Internecie. Takie same dane dostępne za pośrednictwem innego tego typu serwisu Alexa.com pozwalają nam stwierdzić, że jesteśmy zdecydowanie największym serwisem internetowym dla branży tworzyw sztucznych i opakowań tworzonym w języku polskim. Siedem kolejnych wortali branżowych osiąga łącznie, po zsumowaniu ich potencjału, pułap mniej więcej 2/3 dziennej oglądalności Plastech.pl.

Nie byłoby rzecz jasna takich wyników, gdyby nie to co w Plastechu można znaleźć. Aktualnie posiadamy ponad 18 tys. zarejestrowanych użytkowników, Katalog Firm obejmuje 4,8 tys. podmiotów. Liczba zamieszczonych ofert biznesowych w serwisie osiągnęła poziom 46 tys. Dodatkowo każdego dnia w Plastechu można znaleźć branżowe informacje prasowe z kraju i ze świecie. Łącznie archiwum zawiera już ponad 4 tys. takich wiadomości, co stanowi niemałą historię życia polskiej branży tworzyw sztucznych i opakowań w minionych czterech latach.

Oczywiście codzienność serwisu to nie tylko praca redakcyjna, ale też obecność w trakcie wydarzeń, które skupiają uwagę branży w kraju i na świecie.

W 2010 r. jako wystawcy uczestniczyliśmy w największych targach w Polsce: kieleckim Plastpolu, sosnowieckim RubPlaście, poznańskiej Epli, warszawskim Innovative Packaging. Byliśmy też obecni w Niemczech podczas wystawy K 2010, największej tego typu imprezy dla świata tworzyw sztucznych. Każde z tych spotkań to nie tylko okazja do podtrzymania już istniejących znajomości, spotkania z ludźmi znanymi do tej pory tylko z rozmów telefonicznych i wymienianych maili, ale też szansa poznania nowych osób.

Plastech.pl istnieje od ośmiu lat. Od tego czasu jego wygląd zmieniał się kilkakrotnie, rozwiniętych zostało wiele nowych działów. Z pewnością prace nad dalszym rozwojem istniejących funkcjonalności będą trwały.

Podsumowując miniony rok, można napisać, że był on bardzo udany. Wyznacznikiem tej satysfakcji jest zadowolenie naszych użytkowników wyrażane poprzez wzrost oglądalności serwisu oraz zadowolenie klientów, którzy coraz częściej zaczynają dostrzegać korzyści płynące z marketingu internetowego i zalet promocji firmy w naszym serwisie.

Liczba odsłon serwisu Plastech.plBezwzględna liczba niepowtarzalnych użytkowników serwisu Plastech.plPorównanie oglądalności Plastech.pl z innymi serwisami branżowymi


Czytaj więcej: