Polski producent polistyrenu międzynarodowym czempionem

Polski producent polistyrenu międzynarodowym czempionem
Spółka Synthos SA została zwycięzcą konkursu Polska Firma - Międzynarodowy Czempion 2016, w kategorii Polskie Firmy Prywatne - Inwestor. Nagroda została przyznana za transakcję zakupu jednostki biznesowej Ineos Styrenics, dzięki której Grupa Synthos SA stała się europejskim liderem rynku polistyrenu spienialnego (EPS), głównego składnika styropianów.

Nagrodę w imieniu Synthos SA odebrał Michał Sołowow, główny udziałowiec spółki, który z upadającej Firmy Chemicznej Dwory uczynił dynamiczne polskie przedsiębiorstwo, odnoszące dzisiaj znaczące sukcesy w Europie i na świecie.

- Każdy, kto próbuje swoich biznesowych sił poza granicami Polski wie, jak trudne to wyzwanie - powiedział Michał Sołowow, przyjmując nagrodę z rąk Jacka Sochy, wiceprezesa PwC Polska. - Wie, że aby zaistnieć na rynkach zagranicznych nie wystarczy być po prostu lepszym od lokalnego rywala. Trzeba być lepszym, tańszym, bardziej wytrwałym, lepiej zorganizowanym, bardziej elastycznym. Przykład Synthosu pokazuje jednak, że jest to możliwe i przede wszystkim, że warto, bo sukces daje potem niesamowitą satysfakcję.

W efekcie przeprowadzonej transakcji, która nastąpiła 31 sierpnia 2016 r., do Grupy Kapitałowej Synthos SA włączone zostały trzy fabryki polistyrenu spienialnego w: Wingles (FR), Ribécourt (FR) oraz Bredzie (NL). Dodatkowo w Bredzie funkcjonuje nowoczesne centrum technologiczne, w skład którego wchodzą specjalistyczne laboratorium badawcze oraz zakłady pilotażowe, w których testowane są innowacyjne produkty wdrażane przez spółkę.

Konkurs Polska Firma - Międzynarodowy Czempion promuje aktywność polskich firm na światowych rynkach. Kapituła nagradza polskie przedsiębiorstwa, które dzięki inwestycjom zagranicznym oraz działalności eksportowej przekształcają się w globalne podmioty, skutecznie konkurują na zagranicznych rynkach i budują markę Polski na arenie międzynarodowej. Organizatorem konkursu jest PwC i "Puls Biznesu" pod patronatem programu Polski Czempion oraz we współpracy z PKO Bankiem Polskim. Patronat honorowy nad konkursem objęły Ministerstwo Rozwoju i Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Ogłoszenie wyników tegorocznej edycji miało miejsce 1 grudnia w Warszawie.Kaj Kaj
*.47.32.252

Wysłany: 2016-12-28 12:17:32

Fajnie, że takie akcje są, i widze, że też patronuję je duże polskie firmy, pko, Pwc... mamy z czego być dumni