Potentat na rynku PVC ogłasza upadłość

Potentat na rynku PVC ogłasza…
Firma Kem One, trzeci europejski producent PVC, powstała w 2012 roku w wyniku przejęcia firmy Arkema przez szwajcarską grupę inwestycyjną Klesch Group.

Wniosek o upadłość został skierowany do sądu gospodarczego w Lyonie przez prezesa Grupy Klesch. Wcześniej informowano o planach pozwania Arkemy przez nowego właściciela zakładów za finansowe nieprawidłowości odkryte w firmie. W oświadczeniu wydanym na początku marca Grupa Klesch podała, że gdyby niezgodności finansowe były znane jej wcześniej, transakcja kupna Arkemy nie zostałaby sfinalizowana na warunkach określonych w kontrakcie. Swoje straty Grupa Klesch wyceniła na ponad 300 mln euro.

Sąd w Lyonie wyznaczył syndyka, który będzie odpowiedzialny za zarządzanie firmą w czasie prowadzenia procesu upadłości. W trakcie postępowania produkcja Kem One ma przebiegać bez zakłóceń.

W głównej siedzibie firmy w Lyonie pracuje 1300 osób. Ogółem Kem One zatrudnia 2600 osób w 22 zakładach zlokalizowanych w 10 krajach na całym świecie. Rocznie firma produkuje 870 tys. ton PVC.