Powłoki PU na targach Architect@Work London 2018

Powłoki PU na targach Architect@Work…
W dniach 24-25 stycznia 2018 roku eksperci z działu Master Buliders Solutions firmy BASF zaprezentowali na odbywających się w londyńskim centrum wystawienniczym Olympia National targach Architect@Work innowacyjną powłokę podłogową MasterTop 1327-20dB przeznaczoną do celów dekoracyjnych.

MasterTop 1327-20dB jest bezszwowym, poliuretanowym systemem podłogowym charakteryzującym się doskonałymi własnościami akustycznymi. Rozwiązanie to jest przyjazne dla środowiska naturalnego, czego dowodem jest uzyskany niedawno certyfikat BRE Global. MasterTop 1327-20dB jest idealnym wyborem dla wszystkich miejsc, w których w równym stopniu liczy się przyjemny wygląd podłogi, jak też wysoki poziom komfortu chodzenia oraz niski poziom hałasu - w szczególności zaś dla szpitali, obiektów szkolnych, biur, hoteli oraz muzeów.

Jest to jedyny na świecie, nakładany w formie płynnej system umożliwiający obniżenie przenoszenia dźwięku w pionie (tj. dźwięku uderzeń) aż o 20 dB. Wynik ten uzyskano dzięki zastosowaniu innowacyjnej warstwy dźwiękochłonnej, która podobnie jak wszystkie inne komponenty systemu MasterTop 1327 również nakładana jest w formie płynnej. Takie rozwiązanie zdecydowanie ułatwia aplikację, szczególnie w pomieszczeniach o złożonych kształtach, a także daje projektantom maksymalny poziom swobody tworzenia kreatywnych i niepowtarzalnych wzorów podłóg.

MasterTop 1327-20dB stanowi część kompleksowej gamy produktów przyczyniających się uzyskania optymalnej jakości powietrza we wnętrzach, oraz spełnia restrykcyjne poziomy emisji określone w normie AgBB (Niemiecki Komitet ds. Zdrowotnej Oceny Produktów Budowlanych).

Systemy podłogowych żywic poliuretanowych serii MasterTop 1300 (w różnych specyfikacjach), w tym także MasterTop 1327-20dB uzyskały ocenę A+ w Zielonym Przewodniku wydanym przez Building Research Establishment (BRE), stanowiącym dla projektantów i inżynierów wykładnię w dziedzinie najbardziej przyjaznych dla środowiska naturalnego materiałów i komponentów budowlanych.

W ramach oceny przeprowadzanej przez BRE analizowany jest wpływ, jaki materiały budowlane wywierają - podczas całego swojego cyklu życia - na środowisko naturalne. BRE Global wydaje odpowiednie aprobaty dopuszczające materiały do stosowania w budynkach mieszkalnych, leczniczych, przemysłowych, komercyjnych, handlowych oraz edukacyjnych.

Źródło: BASF Polska


brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska