Prezentacja wysokowydajnych wtryskarek na targach Fakuma

Prezentacja wysokowydajnych…
Podczas tegorocznych targów Fakuma, hasłem przewodnim firmy Sumitomo (SHI) Demag będzie Precision.Power.Productivity., podkreślające zaangażowanie firmy w ciągłe rozwijanie specjalistycznej wiedzy z obszaru trzech podstawowych segmentów rynku. W tym roku na stoisku w hali B1-1105 firma pokaże produkcję detalu dla branży medycznej na wtryskarce z najnowszej serii IntElect S, prezentując tym samym jej zalety w szybkiej produkcji. Na szybkobieżnej wtryskarce El-Exis SP 200 z technologią IML będą wytwarzane opakowania spożywcze, a wszechstronna Systec Servo zintegrowana z technologią IMD będzie produkować detal dla branży automotive.

Nowa linia w pełni elektrycznych szybkobieżnych wtryskarek: IntElect S

Prezentacja kompaktowej, szybkobieżnej serii IntElect S na targach Fakuma 2018 wyznaczy także początek nowej ery dla niemiecko-japońskiego producenta wtryskarek Sumitomo (SHI) Demag. W segmencie szybkobieżnych maszyn do 1800 kN, zarówno standardowe jak i szybkobieżne maszyny będą wyposażone w technologię najnowszych napędów elektrycznych.

- Nasze doświadczenie poparte dostarczeniem 60,000 w pełni elektrycznych maszyn utwierdziło nas w przekonaniu, że nadszedł czas na wykonanie kolejnego kroku na przód - wyjaśnia CEO Gerd Liebig. - Opracowana przez nas, własna technologia napędów osiągnęła poziom, który zapewnia pracę nie tylko w szybkim cyklu i nieporównywalną stabilność procesu, ale także maksymalną efektywność energetyczną.

Szybkobieżne, w pełni elektryczne wtryskarki z najnowszej serii IntElect S dostępne są z siłą zamykania od 500 do 1800 kN i prędkością wtrysku między 350 a 500 mm/s. Nowa seria została specjalnie zaprojektowana do szybkich aplikacji, gdzie wymagany czas cyklu wynosi 3-10 sekund. Dzięki zoptymalizowanej konfiguracji silników i napędów, ten model wtryskarek przewyższa standardową wersję IntElect pod względem szybkości ruchów formy, wtrysku, dozowania, co przekłada się tym samym na znacznie krótszy czas cyklu.

- Jesteśmy doskonale przygotowani na rozwój technologii dla szybkobieżnych maszyn - zapewnia Product Manager Peter Gladigau. - Zaawansowane testy żywotności w ekstremalnie trudnych warunkach potwierdziły najwyższą wydajność i niezawodność najnowszej wtryskarki IntElect S. Właśnie te cechy maszyny są najbardziej widoczne podczas produkcji detali dla przemysłu medycznego. W związku z tym uważamy, że nowa seria maszyn jest istotnym wzmocnieniem naszego portfolio produktów.

Najnowsza seria w pełni elektrycznych wtryskarek IntElect S do szybkich aplikacji

Produkcja dla branży medycznej: IntElect S z pakietem opcji dedykowanych dla branży medycznej

Na stoisku w hali B1, firma Sumitomo (SHI) Demag po raz pierwszy zaprezentuje wtryskarkę z najnowszej serii IntElect S 130/52-450 z pakietem opcji specjalnie dedykowanych dla branży medycznej, zapewniających czyste środowisko pracy ( Good Manufacturing Practice).

Aplikacja z 32-gniazdową formą do produkcji pipet zapewnia wysoką jakość detalu, powtarzalność procesu i ułatwia walidację produktów. Producent Waldorf Technik z Engen (Niemcy) dostarczy VarioTip- jeden z najbardziej kompaktowych systemów automatyzacji, wraz z 100% kontrolą kamer do sortowania pipet względem ich rozmieszczenia i przenoszenia ich na odpowiednie stojaki. System będzie również wyposażony w laminar flow hood marki Max Petek i będzie podłączony do komputera firmy bfa, który umożliwi odtworzenie parametrów procesu produkcji oraz monitorowanie wprowadzonych zmian do procesu.

- Konstrukcja maszyny o niewielkich rozmiarach z zamkniętą przestrzenią wokół formy, wsparte naszą specjalistyczną wiedzą z dziedziny w pełni elektrycznych maszyn jest gwarancją sukcesu jako dostawcy innowacyjnych rozwiązań dla branży medycznej - mówi Pietro Scattarreggia, Dyrektor Działu Business Development Electronics & Medical w firmie Sumitomo (SHI) Demag.

- Specjalne opcje dedykowane dla branży medycznej zostały dostosowane do obsługi z poziom panelu NC5, wizualizacje procesu są w czasie rzeczywistym oraz umożliwiają odtworzenie parametrów procesu produkcji - wyjaśnia Anatol Sattel, Key Account Manager Medical Applications z firmy Sumitomo (SHI) Demag. - Nowe opcje umożliwiają podgląd procesu, ale także usprawniają zwykle bardzo złożone procedury zarządzania jakością.

Dla klienta oznacza to ułatwienie procesu walidacji produktów i możliwość zapobiegania niespodziewanym zewnętrznym zakłóceniom procesu.


Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych
 

Producent wtryskarek do tworzyw sztucznych o sile zwarcia do 15.000 kN, które mają zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu na całym świecie: w przetwórstwie tworzyw wtryskarki elektryczne, wtryskarki hydrauliczne, roboty, serwis

Polska, 42-200 Częstochowa, Jagiellońska 81/83