Producent kauczuków oferuje milion dla chemicznego geniusza

Producent kauczuków oferuje…
Firma Synthos ogłosiła konkurs dla naukowców działających w obszarze chemii. Kapituła konkursu Synthos Chemical Award, w której skład wchodzą wybitni polscy chemicy, wybierze osobę, która za swoje odkrycia naukowe otrzyma nagrodę w wysokości miliona złotych.

Zgłoszenia będą przyjmowane od 1 maja do 31 lipca br. W kolejnych etapach odbędą się między innymi przesłuchania kandydatów przez kapitułę konkursową. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w grudniu br., zaś w lutym 2017 roku zwycięzca zostanie ogłoszony podczas uroczystej gali finałowej.

Konkurs Synthos Chemical Award jest adresowany do polskich naukowców w wieku do 50 lat, którzy swoją działalność naukową i badawczą realizują w dziedzinie chemii i dokonały odkrycia naukowego, które zostało wdrożone lub ma szansę na wdrożenie i może przyczynić się do rozwoju polskiego przemysłu chemicznego.

Kapitułę konkursu tworzą wybitni polscy naukowcy: prof. Stanisław Penczek (przewodniczący), prof. Karol Grela, prof. Bogdan Marciniec, prof. Krzysztof Matyjaszewski, prof. Mieczysław Mąkosza oraz przedstawiciele Synthos.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie internetowej www.synthosaward.com.