Producent kauczuków oferuje milion dla chemicznego geniusza

Producent kauczuków oferuje…
Firma Synthos ogłosiła konkurs dla naukowców działających w obszarze chemii. Kapituła konkursu Synthos Chemical Award, w której skład wchodzą wybitni polscy chemicy, wybierze osobę, która za swoje odkrycia naukowe otrzyma nagrodę w wysokości miliona złotych.

Zgłoszenia będą przyjmowane od 1 maja do 31 lipca br. W kolejnych etapach odbędą się między innymi przesłuchania kandydatów przez kapitułę konkursową. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w grudniu br., zaś w lutym 2017 roku zwycięzca zostanie ogłoszony podczas uroczystej gali finałowej.

Konkurs Synthos Chemical Award jest adresowany do polskich naukowców w wieku do 50 lat, którzy swoją działalność naukową i badawczą realizują w dziedzinie chemii i dokonały odkrycia naukowego, które zostało wdrożone lub ma szansę na wdrożenie i może przyczynić się do rozwoju polskiego przemysłu chemicznego.

Kapitułę konkursu tworzą wybitni polscy naukowcy: prof. Stanisław Penczek (przewodniczący), prof. Karol Grela, prof. Bogdan Marciniec, prof. Krzysztof Matyjaszewski, prof. Mieczysław Mąkosza oraz przedstawiciele Synthos.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie internetowej www.synthosaward.com.

Reportaże

Forum

Machtomi

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-11-05

Mosfor

Zabezpieczanie kloszy lamp z poliwęglanu 2019-10-24

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2019-10-04

Bercik88

Program do ewidencji i napraw form wtryskowych 2019-09-02

Tipen1

Wytłaczarka HDPE, przegrzewa. 2019-07-25