Produkty Hydrocerol koncernu Clariant

Produkty Hydrocerol koncernu…
Koncern Clariant wprowadził na rynek produkt o nazwie Hydrocerol. Są to chemiczne środki spieniające i nukleizujące do tworzyw sztucznych.

Hydrocerol jest rodzajem środka pomocniczego, którego działanie redukuje wagę, poprawia wydajność produkcji, optymalizuje koszty w produkcji wyrobów wtryskowych, takich jak np. obudowy urządzeń, opakowania spożywczych, kosmetyczne oraz części dla przemysłu motoryzacyjnego i profile okienne. Przyczynia się do oszczędności zużyciu tworzywa idącego na potrzeby produkcji oraz poprawia akustyczną i termiczną izolację. Ponadto przynosi zwiększoną sztywność w stosunku do wagi wyrobu, gwarantuje eliminację skurczu, eliminację niejednolitej powierzchni oraz wzrost wydajności w przetwórstwie.
Clariant
Produkty Hydrocerol dostępne są w różnych formach oraz wielkościach granulek, a także jako proszek, środki spieniające i nukleizujące. Hydrocerol ma zastosowanie we wszystkich powszechnie stosowanych tworzywach oraz ich mieszankach typu HDPE, LDPE, LLDPE, PP, PS, ABS, PET, PETG, PC, mieszanki PC/ABS, PA, elastomery termoplastyczne oraz PCV.

Receptury Hydrocerol jako środków spieniających i nukleizujących zostały stworzone celem zastosowania ich w jak najszerszym zakresie przetwórstwa i produkcji. Mowa tu o m.in. spienianiu w procesie wytłaczania, w którym produkt znajduje zastosowanie przy produkcji płyt i folii dla opakowań termoformowalnych, rur, lekkich profili. W zakresie spieniania przy wtrysku Hydrocerol pokazuje z kolei swoje zalety przy redukcji wagi, ujednoliceniu komórek spienionych, polepszeniu powierzchni wyrobu i nadaniu jej bardziej miękkiego dotyku, jak również przy skróceniu czasu cyklu. Wreszcie przy spienianiu za pomocą gazu dodatek powoduje bardziej ujednoliconą strukturę komórek wewnątrz ścianki wyrobu.

Hydrocerol może być używany, aby osiągnąć specjalny efekt na powierzchni wyrobu, szczególnie przy zastosowaniu w kombinacji z koncentratami pigmentowymi w opakowaniach wielowarstwowych. Refleksja świetlna spowodowana przez spieniacz, może dawać z kolei efekt rozjaśnienia lub nawet efekt perłowy. Hydrocerol użyty na powierzchni wyrobu oznacza uzyskanie powierzchni bardziej miękkiej i bez poślizgu oraz niepożądanego połysku.

W Polsce przedstawicielem Clarianta jest firma Colex.

Czytaj więcej: Dodatki do tworzyw 136Reportaże

Forum

Rsikorski

Pvc Soft płynne - Produkcja mat barowych - ociekaczy. 2020-07-03

Sieah123

Wtrysk PA6 GF 30 2020-05-21

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2020-03-06

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08