Produkty eksportowe Odry w atrakcyjnych słoikach z tworzyw sztucznych

Produkty eksportowe Odry w… Odra, jeden z głównych producentów słodyczy w Polsce, używa atrakcyjnych, trwałych słoików plastikowych produkowanych przez RPC Containers Blackburn, aby uatrakcyjnić wizerunek marki i wzmocnić dystrybucję swoich produktów na eksport.

Jako producent o 60-letnim doświadczeniu Odra jest dobrze znaną marką wśród światowych producentów i eksporterów słodyczy. Jej produkty pakowano dotąd w torebki z PE, ale uwagi konsumentów pokazały, że istnieje zapotrzebowanie na opakowanie innego rodzaju, które oferowałoby doskonałe właściwości prezentacyjne oraz ochronne.

Odra uznała, że przezroczyste słoiki stanowiłyby najlepsze rozwiązanie, ale wolała nie używać szkła z powodu podatności na stłuczenia. Zamiast tego firma wybrała wysokiej jakości plastikowe pojemniki produkowane przez RPC Blackburn i dostarczane przez przedstawiciela RPC w Polsce – Vertim Ltd.

3-litrowe słoiki Clara, produkowane z PET techniką wtryskiwania i rozciągania z rozdmuchem, są lekkie i nietłukące, a więc idealne do produktów na eksport. Ponadto dzięki przejrzystości kontaktowej tych pojemników produkty są dobrze widoczne, a duża powierzchnia na zdobienia ułatwia umieszczanie na nich przyciągających uwagę etykiet.

Projekt podkreśla reputację RPC jako dostawcy oferującego kompleksową obsługę w zakresie opakowań, ponieważ wieczka produkowane są przez siostrzane zakłady RPC Halstead.

„Przekonaliśmy się, że opakowanie zaoferowane przez RPC Blackburn i RPC Halstead idealnie odpowiada naszym potrzebom” – stwierdził Krzysztof A. Demczyszak, dyrektor ds. eksportu w firmie Odra. „Ładnie się prezentuje, utrzymuje nasze produkty w doskonałym stanie i jest zgodne z procedurami HACCP.”

Czytaj więcej:

Reportaże

Forum