Produkty firmy Lanxess dla branży farb i lakierów

Produkty firmy Lanxess dla branży farb i lakierów
Podczas trzydniowych targów European Coatings Show, które rozpoczęły się 21 kwietnia w Norymberdze, koncern Lanxess prezentuje szeroką gamę produktów dla branży farb i lakierów.

Jednym z najważniejszych elementów prezentacji są jasnoczerwone pigmenty o dużej chromatyczności, których produkcja rozpocznie się w Ningbo w Chinach na początku 2016 r. Odwiedzający stoisko firmy będą mogli obejrzeć model zakładu produkcyjnego w skali 1:250. Rano każdego z dwóch pierwszych dni targów odbędą się również prezentacje dotyczące postępu budowy z transmisją na żywo z placu budowy w Chinach dzięki połączeniu wideo.

Technologia Penniman wykorzystująca kwas azotowy jest szeroko stosowana w Chinach do produkcji czerwonych pigmentów żelazowych. W związku z powstawaniem gazowych tlenków azotu (NOx), jak również rozpuszczalnych związków azotanów i amoniaku, technologia ta jest bardzo problematyczna z perspektywy środowiska. Przy opracowywaniu innowacyjnego i bardziej zrównoważonego procesu Penniman do produkcji czerwieni odkryto, że oprócz znanych emisji tlenków azotu wytwarzane są również znaczne ilości podtlenku azotu (N2O). Wpływ podtlenku azotu jako krytycznego gazu cieplarnianego jest 300 razy większy niż w przypadku CO2. Dzięki dokładnemu oczyszczaniu strumieni gazów odlotowych z NOx oraz N2O oraz skutecznemu biologicznemu oczyszczaniu ścieków zanieczyszczonych amoniakiem i azotanami zmodernizowana technologia Penniman do produkcji czerwieni opracowana przez koncern Lanxess ustanawia nowe standardy w przemyśle tlenków żelaza. Ta technologia zostanie zastosowana w zakładzie produkującym tlenki żelaza w Chinach.

Z kolei jednostka Rhein Chemie Additives zaprezentuje podczas targów nie tylko pigmenty o podwyższonej wytrzymałości eksploatacyjnej (takie jak Bayfat), ale również szeroką linię oryginalnych preparatów pigmentowych Levanyl i Levanox. Dzięki zastosowaniu organicznych i nieorganicznych pigmentów o podwyższonej wytrzymałości eksploatacyjnej produkty te umożliwiają połączenie jaskrawych i czystych barw z doskonałą światłotrwałością i odpornością na czynniki pogodowe.

Na targach ECS Lanxess wystawia również swoje produkty benzylowe. Osią pokazu jest alkohol benzylowy do produkcji najwyższej jakości barwników i preparatów do powlekania. Koncern jest największym na świecie producentem tej substancji o wysokiej czystości dzięki swoim zakładom produkcyjnym w Indiach i w Niemczech.

W Norymberdze swoją ofertę prezentuje także jednostka Material Protection Products - jeden z czołowych producentów składników o właściwościach biobójczych oraz preparatów biobójczych. Dla branży farb i lakierów jednostka proponuje środki konserwujące, które chronią lakiery do drewna, farby emulsyjne, lakiery i tynki przed inwazją drobnoustrojów. Lanxess opracował produkt Preventol A31-D do powłok stosowanych na zewnątrz do glono- i grzybobójczych farb elewacyjnych. Wodna dyspersja zawiera diuron o powolnym uwalnianiu oraz innowacyjne połączenie składników o właściwościach grzybobójczych, co oznacza, że wykazuje szerokie spektrum aktywności nawet w niewielkich stężeniach. Cechuje ją również korzystny profil toksyczności, nie zawiera też składników z LZO.

Lanxess


Czytaj więcej: Powłoki 16 Farby 16

Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej
 

Lanxess jest jedną z największych chemicznych firm w Europie. Zajmuje się m.in wytwarzaniem syntetycznej gumy.

Polska, 02-017 Warszawa, Aleje Jerozolimskie 123 A