Puławy o krok od kupna ZCh Organika-Sarzyna

Puławy o krok od kupna ZCh…
Negocjacje Grupy Azoty Puławy z Ciechem w sprawie sprzedaży spółki Organika-Sarzyna rozpoczęły się w pierwszych miesiącach ub.r. O tym, że nie były to rozmowy łatwe, świadczyć może wypowiedź prezesa Ciechu z listopada 2013 r. - Dariusz Krawczyk nie wykluczał wtedy pozostawienia spółki w Grupie Ciech, o ile cena zaproponowana przez oferenta będzie zbyt niska.

Tymczasem, jak donosi "Rzeczpospolita", obie strony są już obecnie bliskie zawarcia porozumienia w sprawie zbycia spółki z Nowej Sarzyny na rzecz Puław. Wartość transakcji prawdopodobnie przekroczy 500 mln zł.

Według "Rz" do sprzedaży może dojść jeszcze w pierwszym kwartale br., obecnie zaś Puławy czekają na sprawozdanie finansowe Organiki. Rozmowy może ułatwiać fakt, iż z końcem 2013 roku wygasł pakiet gwarancji socjalnych dla zatrudnionych w spółce.

Pomyślne zakończenie rokowań byłoby także po myśli strony rządowej, ponieważ resort skarbu chce sprzedać pakiet 38,72 proc. akcji Ciechu o aktualnej wartości rynkowej 633 mln zł. Sprzedaż Organiki miałaby doprowadzić do wzrostu kursu akcji Ciechu i uzyskania lepszej ceny z tytułu zbycia udziałów.

Profil działalności spółki Organika-Sarzyna, produkującej m.in. środki ochrony roślin, jest częściowo zbieżny z ofertą Puław. Ponadto zakłady z Podkarpacia wytwarzają żywice epoksydowe oraz żywice poliestrowe.


Żywice epoksydowe, poliestrowe, do farb proszkowych
 

Żywice epoksydowe, poliestrowe, do farb proszkowych, żelkoty i topkoty, utwardzacze, żywice fenolowo-formaldehydowe

Polska
brak
 

Soda kalcynowana, sól warzona, środki ochrony roślin, pianki poliuretanowe, krzemiany sodu i potasu, opakowania szklane

Polska