Puławy oficjalnie rezygnują z Organiki-Sarzyny

Puławy oficjalnie rezygnują… Zarząd puławskiej spółki Grupy Azoty podjął 5 listopada uchwałę o odstąpieniu od procesu nabycia akcji Zakładów Chemicznych "Organika-Sarzyna" od Grupy Ciech. Powodem jest ogłoszenie przez Ciech nowej strategii oraz wcześniej opublikowane informacje o zamiarach rozwijania przez Ciech segmentu organicznego właśnie w oparciu o spółkę z Nowej Sarzyny.

Puławy rozpoczęły starania o kupno Organiki-Sarzyny wiosną 2013 roku. I choć wydawało się, że transakcja może być korzystna dla obu stron - Ciech potrzebował środków finansowych, zaś Puławy chciały rozwinąć segment środków ochrony roślin - na drodze do sprzedaży pojawiły się problemy. Okazało się, że kwota oczekiwana przez Ciech znacznie rozmija się z propozycją Puław; mimo to wciąż jednak kontynuowano rozmowy.

Sytuacja zmieniła się diametralnie wiosną br., kiedy należąca do Jana Kulczyka spółka KI Chemistry weszła w posiadanie pakietu większościowego akcji Ciechu. Już wtedy władze Azotów powątpiewały w możliwość kupna Organiki-Sarzyny, i choć - jak wynika z naszych informacji - Ciech do ostatniej chwili nie odniósł się do oferty zbycia udziałów w Organice-Sarzynie, ogłoszona w tym tygodniu strategia Ciechu zawierająca plany rozwoju segmentu organicznego była tylko formalnym potwierdzeniem stanu faktycznego.

Czytaj więcej:
Rynek 1054

Żywice epoksydowe, poliestrowe, do farb proszkowych
 

Żywice epoksydowe, poliestrowe, do farb proszkowych, żelkoty i topkoty, utwardzacze, żywice fenolowo-formaldehydowe

Polska
brak
 

Soda kalcynowana, sól warzona, środki ochrony roślin, pianki poliuretanowe, krzemiany sodu i potasu, opakowania szklane

Polska