Qemetica Soda Polska otwiera nowe laboratorium i szkoli z zakresu elektryki i automatyki

Qemetica Soda Polska otwiera…

W maju br. Qemetica Soda Polska, inowrocławska spółka grupy chemicznej Qemetica (do czerwca br. CIECH), uruchomiła nowe laboratorium szkoleniowe. Zlokalizowana na terenie zakładu produkcyjnego i wyposażona w nowoczesne sterowniki i układy elektroniczne pracownia prowadzi szkolenia dla pracowników zakładu sodowego w Inowrocławiu, zwiększając ich kompetencje w obszarze nowych technologii.

Nowa inicjatywa ma na celu podniesienie kwalifikacji pracowników w zakresie elektryki i automatyki, odpowiadając na rosnące zapotrzebowanie na specjalistów w tych dziedzinach. Głównym celem stworzenia laboratorium jest zapewnienie teoretycznej i praktycznej edukacji, co pozwoli na bardziej efektywne wdrażanie nowych technologii w procesach produkcyjnych.

Eksperci do zespołu szkoleniowego zostali wyłonieni spośród najbardziej doświadczonych pracowników spółki. W ramach cyklu szkoleń w laboratorium przeprowadzają serię warsztatów, mające na celu nie tylko dokształcanie, ale również testowanie i optymalizację procesów produkcyjnych obecnie działających w zakładzie. W pracowni znajdują się m.in. liczne sterowniki i układy elektroniczne, stosowane w procesie produkcji sody. Dzięki temu możliwe jest przeprowadzanie testów, analiz, diagnoz i optymalizacji pracy tych systemów w kontrolowanych, bezpiecznych dla pracowników warunkach.

- Pomysł na laboratorium pojawił się w odpowiedzi na zauważalny brak specjalistów w dziedzinie automatyki i elektryki na rynku pracy. Chcemy dać naszym pracownikom szansę na zdobycie nowej wiedzy i umiejętności, co jest niezbędne w naszej branży. Naszym celem jest pokazywanie praktycznych zastosowań wiedzy teoretycznej pracownikom Qemetiki Soda Polska. Chcemy, aby nasi pracownicy potrafili skutecznie diagnozować i rozwiązywać problemy, które mogą wystąpić podczas codziennej pracy w zakładzie produkcyjnym - powiedział Piotr Kapuściński, wiceprezes Qemetica Soda Polska.

qemetica-soda-polska-w-inowroclawiu-mat-prasowe-2

Pierwsza tura zajęć w laboratorium odbyła się w maju, kolejna - wystartuje we wrześniu. W ramach programu przewidziano moduły poświęcone m.in. dobremu sterowaniu obiektami przemysłowymi oraz praktycznym zagadnieniom z zakresu elektryki i automatyki.

Laboratorium planuje rozszerzać swoją działalność, obecnie trwa jego doposażanie. W przyszłości Qemetica Soda Polska jest także otwarta na organizację pokazów dla szkół, co pozwoli młodzieży na zapoznanie się z nowoczesnymi technologiami stosowanymi w przemyśle. Nowe laboratorium przyczyni się do rozwoju umiejętności pracowników, a jego otwarcie jest wyrazem zaangażowania Qemetiki Soda Polska w tworzenie przyszłości opartej na wiedzy i innowacjach.