RPC poprawia opakowania

RPC poprawia opakowania
Koncern RPC udoskonala swoje opakowania. Tym razem zastosował nowy typ polipropylenu, tak aby produkowane pojemniki mogły pochwalić się jeszcze większym poziomem transparentności.

Opracowanie bardzo przezroczystego polipropylenu przez firmę RPC pokazało, jak wiele pozytywnych cech może przynieść nowy materiał producentom wyrobów pod kątem estetyki opakowania, wygody i zrównoważonego rozwoju. Polipropylen stworzono w celu zapewnienia większego naturalnego połysku opakowaniom chłodzonej żywności oraz gotowych posiłków nadających się do podgrzania w kuchence mikrofalowej. Intencją było połączenie istniejących właściwości polipropylenu z nowym poziomem prezentacji, tak aby marki mogły zostać wyróżnione na zatłoczonych półkach sklepowych.

Powstałe w ten sposób opakowania kształtowane termicznie z zastosowaniem przezroczystej folii polipropylenowej spotkały się z ogromnym zainteresowaniem. Ta ostatnia innowacja pozwoliła na pomnożenie zalet polipropylenu jako dogodnego opakowania polimerowego. Polipropylen jest wytrzymały, wodoszczelny, nadaje się do zastosowań w kuchenkach mikrofalowych i jest niezwykle elastyczny pod względem projektu.

RPC poprawia opakowania


Badania sugerują, że spośród wielu dostępnych polimerów, polipropylen posiada korzystny profil środowiskowy. Ponadto, że możliwy jest jego 100 proc. recykling. Ponadto względnie niewielka gęstość materiału wymagana do stworzenia wytrzymałego opakowania oznacza, że zużywana jest mniejsza ilość energii oraz że waga opakowania jest niższa. Jest to istotna zaleta, jeśli bierze się pod uwagę np. koszty transportu.