Rakiety tenisowe Dunlop CX z tworzywem Infinergy od BASF

Rakiety tenisowe Dunlop CX…
Współcześni tenisiści mocniej podkręcają piłkę niż kiedyś, dlatego starają się uderzać ją górną częścią rakiety, a nie środkową. Oznacza to jednak, że zawodnik musi użyć większej siły, by uderzyć w piłkę mocniej i nadać jej odpowiednią rotację. Powoduje to dodatkowe obciążenie ramienia i może prowadzić do kontuzji.

Zespół badaczy z firmy Dunlop zauważył ten trend i wprowadził odpowiednią innowację - technologię Sonic Core wykorzystującą materiał Infinergy firmy BASF. Rakiety z Sonic Care, zaprojektowane z myślą o tenisistach poszukujących silnej amortyzacji, wysokiego odbicia, prędkości i lekkości, charakteryzują się intuicyjną konstrukcją i niespotykanymi w branży rozwiązaniami technicznymi.

Infinergy to pierwszy na świecie spieniony, termoplastyczny poliuretan (E-TPU), który ustanawia nowe standardy w zakresie amortyzacji, odbicia i wytrzymałości. Sonic Core wykonany z Infinergy i umieszczony na rakiecie na godzinie drugiej i dziesiątej jest elementem zwiększającym zarówno wydajność, jak i komfort. Testy materiałowe Dunlopa wykazały, że główną zaletą Infinergy jest 46-procentowy wzrost wysokości odbicia w porównaniu z oryginalnym materiałem Sonic Care firmy Dunlop, który zwiększał prędkość piłki uderzonej rakietą jedynie o 2%. Poza doskonałymi właściwościami odbicia Infinergy ma również imponujące właściwości tłumiące i redukuje drgania nawet o 37% w porównaniu do standardowej rakiety z włókna węglowego.

Technologię Sonic Core zastosowano w rakietach najnowszej generacji CX firmy Dunlop. Nowa seria rakiet tenisowych łączy w sobie bezkonkurencyjne innowacje techniczne i zalety wynikające z zastosowania Infinergy. Rewolucyjny materiał został ponadto użyty w technologii Power Flex w rakietach do padla firmy Dunlop.

- Seria CX to nasz flagowy produkt na rok 2019, który został zaprojektowany wyłącznie z myślą o potrzebach zawodników - powiedział Kiyoshi Ikawa, szef działu planowania i promocji produktów Grupy Sumitomo Rubber, właściciela marki Dunlop. - Naszym kluczowym celem jest dostarczanie produktów najwyższej jakości, a w serii CX zastosowano najnowsze technologie. Nowa seria oferuje opcje dla graczy w każdym wieku i o różnych możliwościach, zapewniając im większą moc, kontrolę i rotację, jak również większy obszar optymalnego trafienia piłki, pomagając jednocześnie doskonalić umiejętności i czerpać radość z gry w tenisa.

- Infinergy to materiał wykorzystywany nie tylko w produkcji obuwia, ale także w sprzęcie sportowym, np. w rakietach tenisowych firmy Dunlop, które zapewniają zawodnikom przewagę na korcie - powiedział dr Jens Peter Dierssen, szef działu Global Business Management Infinergy w BASF. - Celem naszej współpracy z firmą Dunlop przy projektowaniu nowych rakiet CX było zmaksymalizowanie trwałości, amortyzacji i szybkości przy agresywnym postępie wydajności. Dzięki temu nowa seria wyznacza obecnie nowy standard dla branży.

Serię CX promują zawodnicy z zespołu Tour Team Dunlop, w tym wielokrotny finalista Wielkiego Szlema, Kevin Anderson, który będzie używał tych rakiet w sezonie 2019.

Źródło: BASF

Czytaj więcej: Poliuretany (PUR) 103

brak
 

Chemikalia, środki uszlachetniające, tworzywa sztuczne, poliuretany

Polska