Ranking firm chemicznych według wysokości przychodów

Ranking firm chemicznych według… Prezentujemy zestawienie największych firm chemicznych w Polsce. Zostało ono ułożone w oparciu o przychody ze sprzedaży.

Prezentowane dane pochodzą z Listy 2000 dziennika Rzeczpospolita. My wybraliśmy firmy, których działalność w przemyśle chemicznym bezpośrednio lub choćby pośrednio związana jest z funkcjonowaniem w branży tworzyw sztucznych lub opakowań. Z 2 tys. firm zaproponowanych przez Rzeczpospolitą i 175 przedsiębiorstw zakwalifikowanych przez nią do sektora chemicznego, wyłoniliśmy 40. Kilka z nich należy do sektora paliwowego.

Poniższe dane statystyczne pozwalają wysnuć wniosek o szybkim rozwoju naszej gospodarki, w tym również sektora chemicznego. Wiele z firm osiągnęło ponad 10- procentowy wzrost swoich dochodów. Absolutnym rekordzistą pod tym względem jest firma Huhtamaki, czołowy producent opakowań w naszym kraju (613 proc.). Coraz więcej środków przeznaczanych jest też na inwestycje.
Warto zaznaczyć, że większość umieszczonych w tabeli danych to liczby za 2006 r. Przy dokonywaniu podobnych zestawień zebrane wyniki finansowe zawsze bowiem zawierają pewne opóźnienie.

Podane w tabeli miejsce oznacza pozycję w łącznej klasyfikacji wszystkich polskich firm, bez względu na branżę.

Ranking firm chemicznych


Czytaj więcej:

Reportaże

Forum