Reprograf Master Dystrybutorem X-Rite w Polsce

Reprograf Master Dystrybutorem…
Od 1 stycznia br. amerykańska firma X-Rite skonsolidowała swoją sieć dystrybutorów i wyznaczyła spółkę Reprograf jako Master Dystrybutora w Polsce. Reprograf już wcześniej współpracował z amerykańskim producentem - przez 10 lat polska firma dystrybuowała rozwiązania X-Rite na terenie Polski, a od początku 2013 roku pełniła funkcję głównego dystrybutora produktów firmy X-Rite w naszym kraju.

W tym czasie utworzono w firmie Reprograf nowy dział - Colour Solutions, który oprócz oferty dla branży poligraficznej przejął także sprzedaż rozwiązań firmy X-Rite dla innych gałęzi przemysłu - branży samochodowej, tekstylnej, tworzyw sztucznych, farb i lakierów i in. W ten sposób Reprograf stał się Centrum Kompetencji dla rozwiązań firmy X-Rite w Polsce, świadczącym zarówno gwarancyjne, jak i pogwarancyjne usługi serwisowe.

Szczególnie ważny dla współpracy obu firm był rok 2013, który zaowocował serią konferencji nazwaną X-Rite Innovation Days, organizowaną dla klientów w różnych miastach Polski oraz wspólnym udziałem w targach, konferencjach i warsztatach. Produkty X-Rite zdobyły kilka nagród na tych imprezach - spektrofotometr eXact zdobył nagrodę na Festiwalu Marketingu i Druku, zaś spektrofotometr Ci4200UV, który na targach Plastpol 2013 miał swoją europejską premierę, zdobył wyróżnienie Targów Kielce.

Czytaj więcej: Barwienie tworzyw 19