Rozpoczyna działalność Klaster Przetwórstwa Polimerów

Rozpoczyna działalność Klaster…
W Częstochowie inauguruje działalność Klaster Przetwórstwa Polimerów Plastosfera.

Rozpoczęcie działalności Klastra zaplanowano na czwartek, 14 lipca. Podczas inauguracji zostaną przedstawione założenia działalności Klastra, potencjalne korzyści związane z uczestnictwem w nim, a także praktyczne przykłady dobrego funkcjonowania tego rodzaju jednostek w innych branżach. W trakcie spotkania zostaną także podpisane pierwsze deklaracje dotyczące przystąpienia do Plastosfery.

Plastosfera, czyli klaster przetwórstwa polimerów, będzie platformą komunikacyjną i narzędziem do negocjacji dla środowiska związanego z branżą tworzywową. Będzie miał charakter otwarty i funkcjonować będzie w oparciu o rzeczywiste potrzeby przedsiębiorstw w nim skupionych.


Klastry dają możliwość stworzenia platformy współpracy przedsiębiorstw skoncentrowanych geograficznie z określonego sektora. Gwarantuje to nie tylko możliwość lepszego wykorzystania sieci kontaktów nieformalnych opartych na wzajemnym zaufaniu, ale także umożliwia realizację nowych pomysłów i projektów w jego ramach. Ponadto klastry powiązane z instytucjami otoczenia biznesowego mają lepsze rozeznanie w zakresie pozyskania środków finansowych na własną działalność oraz dla poszczególnych swoich członków.

Celem Plastosfery jest stworzenie warunków dla współpracy i powiązań między przedsiębiorstwami i jednostkami badawczo-rozwojowymi oraz zapewnianie wszechstronnego transferu wiedzy. Plastosfera będzie również wspierać rozwój przedsiębiorstw z branży przetwórstwa polimerów.

Za uruchomieniem klastra stoją Agencja Rozwoju Regionalnego w Częstochowie, Centrum Innowacji i Transferu Technologii przy Politechnice Śląskiej oraz firma Plastigo.

Spotkanie inauguracyjne odbędzie się w Częstochowskim Park Przemysłowo – Technologicznym przy Wałach Dwernickiego 117/121. Początek o godz. 10.

Czytaj więcej: Konferencje 267

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych:
 

Maszyny do przetwórstwa tworzyw sztucznych: wtryskarki, peryferia, roboty, taśmociągi, mieszalniki

Polska, 42-200 Częstochowa, Bór 77/81