Rozwiązanie podane na tacy

Rozwiązanie podane na tacy…
Wygodne rozwiązanie stworzone przez RPC Superfos na specjalne zamówienie tchnęło nowe życie w opakowanie do najnowszego sera z wyższej półki firmy Skånemejerier, wiodącego producenta dojrzałych serów w Szwecji. Opakowanie w kształcie trójkątnego kawałka sera z barierą tlenową w etykiecie jest używane do pakowania nowego dojrzałego sera Allerum tej firmy. Dzięki takiemu projektowi opakowania do podania sera nie potrzeba talerza i prawie nie trzeba go przy tym dotykać palcami.

- Wygoda jest ważnym trendem i, generalnie mówiąc, opakowania do serów nie zmieniły się zbytnio od lat 1950 - wyjaśniła Jannica Andersson, kierownik ds. marki Allerum & Cheese w Skånemejerier. - Chcieliśmy się postarać i zaoferować konsumentom nieszablonowe nowe rozwiązanie do naszej serii dojrzałych serów Allerum. Specjalny projekt RPC Superfos pozwala nam teraz zrewitalizować wizerunek opakowań do sera i wprowadzić pojemnik, który wyróżnia nasz ser na zatłoczonym rynku.

Rozwiązanie obejmuje formowane wtryskowo opakowanie polipropylenowe w kształcie trójkątnego kawałka sera z wewnętrzną folią ochronną i etykietą z barierą tlenową. Część korpusu jest przezroczysta, a kuszący żółty kolor sera jest widocznym elementem całego projektu graficznego. Konsument musi tylko wyjąć spód opakowania i zdjąć plastikową folię ochronną, następnie włożyć spód z powrotem na miejsce, odwrócić pojemnik o 180 stopni, zdjąć górną osłonę - i oto ser jest gotowy do podania na trójkątnej tacy. Aby ponownie zamknąć opakowanie w celu przechowania sera, wystarczy założyć górną osłonę.

Dodatkową zaletą tego rozwiązania od RPC Superfos jest jego pełna zdatność do recyklingu.

RPC


Źródło: RPC Superfos

Czytaj więcej: Opakowania 1297 żywność 63