Sierpniowy numer "Plast Echo" jest już dostępny!

Sierpniowy numer "Plast Echo"…

Sierpniowy numer miesięcznika ''Plast Echo'' jest już dostępny, zaś jego wydanie drukowane na biurkach naszych Czytelników powinno znaleźć się już dzisiaj. Co tym razem przygotowaliśmy dla Państwa?

Mimo wysokich temperatur, które miały osłabić działalność koronawirusa, jesteśmy świadkami wzrostu ilości zakażeń. Sytuacja ta budzi niepokój związany z powrotem ewentualnych obostrzeń i ich konsekwencjami dla gospodarki. Wie o tym najlepiej branża targowa, chyba najbardziej dotknięta syndromem "sytuacji związanej z epidemią koronawirusa". O tym jak próbuje sobie radzić, opowiedzą czołowi przedstawiciele tego sektora - Ewa Woch, wiceprezes Targów w Krakowie, Ludomir Tuszyński – prezes zarządu Expo Silesia oraz Kamil Perz - dyrektor Wydziału Targów w spółce Targi Kielce.

Z kolei Jiří Kuliš, Dyrektor Generalny firmy Veletrhy Brno, organizatora targów MSV, opowie dlaczego nie dojdzie do tegorocznej edycji tej wystawy. 

W redakcyjnej dyskusji na temat przyszłości dotyczące obecnej i przyszłej sytuacji recyklatów, regulacji prawnych w zakresie ich stosowania, a także przyszłości materiałów pochodzących z recyklingu udział Kazimierz Borkowski, Dyrektor Zarządzający Fundacji PlasticsEurope Polska, Robert Szyman, Dyrektor Generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych, Antonino Furfari, Dyrektor Zarządzający Plastics Recyclers Europe oraz Szymon Dziak-Czekan, Prezes Stowarzyszenia "Polski Recykling''.

Zapraszam również do lektury ciekawej rozmowy z Katarzyną Meger - Prezesem Bydgoskiego Klastra Przemysłowego i Piotrem Wojciechowskim - Dyrektorem Biura BKP na temat coraz bardziej zauważalnego braku na rynku specjalistów w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych.

Bydgoski Klaster Przemysłowy próbuje temu zaradzić, współorganizując "Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych'' - stacjonarne studia inżynierskie, na Uniwersytecie Technologiczno - Przyrodniczym w Bydgoszczy.

W numerze znajdzie się również druga część artykułu Filippa Pühringera z firmy Wittmann Battenfeld na temat metod oceny geometrii ślimaka, w oparciu o konstrukcję uniwersalnego ślimaka trzystrefowego.

Z lektury sierpniowego numeru będzie można również dowiedzieć się kim są tajemniczy Zabbaleen, co rośnie w rurach z PVC oraz ile właściwie lat mają suszarki do włosów.

Za estetyczną stronę najnowszego wydania "Plast Echo" odpowiada Letizia Lanzarotti. Ta młoda włoska artystka (znana jako Lady Be), tworzy obrazy z odpadów tworzyw sztucznych. W numerze prezentujemy bogatą galerię jej wyśmienitych prac.

Zapraszam do lektury.

JL