Słodycze w opakowaniach PET

Słodycze w opakowaniach PET… Słodycze ponownie zaczynają być sprzedawane w opakowaniach typu PET. Pojawiły się m.in. w sklepach sieci Tesco.

Producentem słoików PET dla słodyczy jest koncern RPC. Jak tłumaczą jego przedstawiciele sięganie po opakowania z tworzywa sztucznego bierze się z faktu, że lekki i odporny na stłuczenia PET stanowi odpowiedni materiał do transportu i przeładunku. Ponadto PET zapewnia doskonałą przejrzystość, dzięki czemu konsumenci widzą zawartość opakowań na półkach. Ponadto spora ilość producentów słodyczy widzi w słoikach ciekawe opakowanie na prezent, a duża powierzchnia na zdobienia pozwala na umieszczenie na słoikach interesujących projektów etykiet, eksponujących wizerunek produktu.

Słoiki PET produkowane są techniką formowania wtryskowego oraz wtryskiwania i rozciągania z rozdmuchem. Można je wzbogacać różnorodnymi zdobieniami w postaci m.in. rękawów foliowych i etykiet. Do klientów używających słoików PET produkowanych przez RPC należą choćby Nestlé, Tangerine i Odra.

Opakowania PET dla słodyczy


Czytaj więcej: