Sprite Super Chilled - rewolucyjna nowość Coca Coli na 2008 r.

Sprite Super Chilled - rewolucyjna… Rok 2008 ma przynieść ważną nowość produktową ze strony koncernu Coca Cola. Firma planuje bowiem wprowadzenie rewolucyjnej butelki o rozwiniętych właściwościach chłodniczych. Po otworzeniu nakrętki napój ma rozpocząć automatyczne mrożenie.

Premierę nowej butelki, którą nazwano już Sprite Super Chilled, zaplanowano w Wielkiej Brytanii. W tej chwili prace technologiczne związane z przygotowaniem opakowania wchodzą w końcową fazę. Zgodnie z zapowiedziami szefów Coca Coli innowacyjna butelka ma zostać oficjalnie zaprezentowana na początku przyszłego roku.

Co w tej chwili już o niej wiadomo?

Przed użyciem butelka będzie musiała być przechowywana w specjalnym automacie chłodzącym, który utrzyma temperaturę napoju na odpowiednio niskim poziomie. Dzięki samochłodzącej butelce nie będzie więcej potrzeby dodawania lodu do napoju, tak by był on wystarczająco zimny.

butelka SpriteKiedy produkt zostanie już kupiony, a konsument odkręci nakrętkę, wówczas uruchomiony zostanie mechanizm znajdujący się wewnątrz butelki i sprawiający że napój rozpocznie się mrozić. Następnie lód na skutek zmiany temperatury wejdzie w fazę topnienia, co poskutkuje obniżeniem temperatury produktu. Co ważne lód zostanie uformowany z samego napoju, a to spowoduje, że po rozpuszczeniu napój nie będzie rozcieńczony.

Butelka ma być wyposażona w zamknięcie z funkcją Triple Seal, czyli potrójnego uszczelnienia. Oznacza to, że istniejące trzy punkty styczności zamknięcia z szyjką pojemnika zagwarantują hermetyczne zamknięcie. Dzięki temu w trakcie otwierania - po odbezpieczeniu górnego i zewnętrznego punktu styczności - nastąpi zerwanie opaski jeszcze przed odkręceniem wieczka. Gdy opaska zabezpieczająca będzie już zerwana, wówczas trzecie, wewnętrzne zabezpieczenie zostanie odblokowane, powietrze dostanie się do środka i butelka będzie mogła być swobodnie otworzona.

Na razie więcej szczegółów technologicznych, a także sam wygląd butelki sa trzymane w tajemnicy. Wiadomo jednak, że jeśli eksperyment zakończy się sukcesem, to koncern zamierza rozszerzyć używanie butelek i automatów chłodzących na inne grupy oferowanych przez siebie marek, a nie tylko Sprite.

Czytaj więcej:
Butelki 243
Nowości 264

Unknown
Unknown
*.30.24.237

Wysłany: 2021-03-09 18:13:02

te dawniejsze logo sprite było lepsze a nie co dzisiaj