Studia przyszłości w Bydgoszczy

Studia przyszłości w Bydgoszczy… Podczas Targów INNOFORM® w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym będziemy świadkami wyjątkowego wydarzenia. Odbędzie się bowiem uroczyste podpisanie Listu Intencyjnego w sprawie utworzenia tzw. studiów dualnych na jedynym w Polsce kierunku dedykowanym branży narzędziowo-przetwórczej – Przetwórstwo tworzyw sztucznych. Studia dualne są doskonałym sposobem na nawiązanie jeszcze bliższej współpracy pomiędzy uczelnią i studentem oraz przedsiębiorstwem – przyszłym pracodawcą, a także na zdobycie dodatkowej wiedzy praktycznej. Co więcej, wakacyjne praktyki oraz zajęcia praktyczne w firmach będą płatne dla studentów.

Kierunek Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych prowadzony jest w ramach studiów dziennych I stopnia (inżynierskie) na Wydziale Inżynierii Mechanicznej UTP. Absolwenci tego kierunku są specjalistami przygotowanymi do pracy w branżowych firmach. Uruchamiane od października 2018 r. studia dualne pozwolą, oprócz praktyk studenckich, na realizację części przedmiotów w firmach członków Bydgoskiego Klastra Przemysłowego.

– Pozyskiwanie nowych kadr oraz podnoszenie kwalifikacji przez obecnych pracowników to jeden ze strategicznych celów Klastra. Oprócz organizacji wizyt gimnazjalistów u naszych Członków, promocji szkolnictwa technicznego nawet w przedszkolach, organizowaniu specjalistycznych szkoleń branżowych to kolejne działanie w tym zakresie – mówi Katarzyna Meger, Prezes Zarządu Klastra.

- Kierunek Przetwórstwo Tworzyw Sztucznych otrzymał Akredytację i Certyfikat „Studia z Przyszłością” jako jeden z najbardziej innowacyjnych i nowoczesnych kierunków studiów na polskich uczelniach dobrze odpowiadający na potrzeby rynku pracy – mówi prof. dr hab. inż. Marek Bieliński – Kierownik Zakładu Inżynierii Materiałowej i Przetwórstwa Tworzyw UTP. Wyróżnienie to jest przyznawane przez Fundację Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego (Gala wręczenia odbyła się 9 kwietnia 2018 r. w Warszawie).

Podpisanie listu Intencyjnego przez Rektora Uniwersytetu Technologiczno-Przyrodniczego prof. dr. hab. inż. Tomasza Topolińskiego oraz Prezes Zarządu Bydgoskiego Klastra Przemysłowego Katarzynę Meger odbędzie się 24 kwietnia 2018 r. (wtorek) o godz. 11.00 na stoisku Bydgoskiego Klastra Przemysłowego (nr 84).


Czytaj więcej:
Nauka 90

Reportaże

Forum