Styrolution w całości pod kontrolą Ineos

Styrolution w całości pod kontrolą Ineos
Styrolution to spółka joint venture, w której równe udziały posiadają Ineos i BASF. W poniedziałek władze obu spółek poinformowały, że Ineos odkupi należące do BASF udziały. Wartość transakcji, która musi jeszcze zostać zaakceptowana przez urząd antymonopolowy, ma wynieść 1,1 mld euro. Styrolution będzie funkcjonować jako niezależny podmiot do czasu sfinalizowania przejęcia, które jest planowane na ostatni kwartał br.

- Spółka Styrolution wypełniła pokładane w niej nadzieje w zakresie konkurencyjności z dużymi producentami z Azji i Bliskiego Wschodu - powiedział Jim Ratcliffe, szef Ineos. - Cieszymy się z włączenia Styrolution do rodziny spółek Ineos. Po przejęciu, spółka będzie działać jako osobna firma wewnątrz koncernu i będzie pracować jak dotychczas.

Producent styrenu i jego pochodnych stanie się po przejęciu spółką zależną Ineos Industries Holdings Limited.

Firma Styrolution została utworzona w październiku 2011 roku jako spółka joint venture BASF i Ineos. Styrolution jest czołowym światowym producentem styrenu, polistyrenu i tworzyw specjalistycznych na bazie styrenu. W 17 zakładach zlokalizowanych w 10 krajach spółka zatrudnia 3,2 tys. osób. W 2013 roku przychody ze sprzedaży wyniosły 5,8 mld euro.
Reportaże

Forum

Fallenq

Docisk agregatu w maszynach hydraulicznych Engel. 2019-03-14

Slawekslawomir

Aglomeracja- źródła 2019-03-13

Jowizna89

Opłacalność przewijania folii stretch 2019-03-12

Piotrzawadzinski

Głowica do Wytłaczarki vs. średnica ślimaka 2019-02-21

Akino31

Własna firma produkcyjna 2019-01-30