System MPW do zgrzewania membran

System MPW do zgrzewania membran System MPW (Modular Punch Weld) firmy Herrmann Ultraschalltechnik umożliwia zaawansowaną obróbkę elementów z tworzywa sztucznego ze zintegrowanymi membranami. Dotychczas proces ten przebiegał w dwóch odrębnych krokach produkcji - najpierw należało pobrać wstępnie konfekcjonowane membrany za pomocą chwytaków próżniowych z przenośnika taśmowego i umieścić je w narzędziu zgrzewającym ultradźwiękami, a następnie za pośrednictwem docisku pneumatycznego zgrzać je z elementem z tworzywa sztucznego.

Nowe rozwiązanie znacząco upraszcza sytuację, pozwala bowiem na równoczesne wykrawanie i zgrzewanie. Dzięki temu można pracować przy użyciu tańszej (bo niepoddanej wstępnemu konfekcjonowaniu) taśmy materiału membranowego o szerokości 8–20 mm. Ponadto możliwe jest ograniczenie zapotrzebowania na materiał i skrócenie czasu cyklu do poniżej 2 sekund na jeden cykl zgrzewania.

Udział elementów z tworzywa sztucznego ze zintegrowanymi membranami jest coraz większy. Membrany te wykorzystywane są w przemyśle motoryzacyjnym, jako tak zwane elementy wyrównujące ciśnienie, które chronią przed skroplinami i wyrównują zmiany ciśnienia, albo też jako media filtracyjne w narzędziach medycznych i artykułach użytkowych.

Więcej na temat systemu MPW oraz nowego centrum technicznego firmy Herrmann Ultraschalltechnik opowiada Marcin Tomczyk, przedstawiciel polskiego oddziału spółki.


Czytaj więcej:
Wideo 166