System Resistent firmy Beckers zastąpi glazurę

System Resistent firmy Beckers zastąpi glazurę
Szwedzka firma Beckers wprowadza alternatywne, chroniące przed niszczącym działaniem wilgoci i pleśni, rozwiązanie - System Resistent. Zastąpi on glazurę, która była do tej pory najpowszechniej stosowanym materiałem w takich pomieszczeniach jak łazienki, sale operacyjne oraz gabinety lekarskie.

System Resistent firmy Beckers zapewnia ochronę ścianom w pomieszczeniach szczególnie narażonych na działanie wody. Nowoczesne wykładziny ścienne przeznaczone do pomieszczeń narażonych na działanie wilgoci wykonane są z włókna szklanego. Ich zastosowanie nie wymaga specjalnego przygotowania podłoża, tapety wzmacniają ścianę, są też odporne na uderzenia, zadrapania oraz inne uszkodzenia.

Skutecznie kryją też mniejsze szczeliny i pęknięcia oraz zapobiegają ich powstawaniu. Zachowują trwałość i estetyczny wygląd na długie lata. W razie potrzeby można wymieniać fragmenty uszkodzonej tkaniny bez konieczności tapetowania całej ściany. Ponadto nie przyciągają kurzu i brudu.

Dodatkowym atutem Systemu Resistent są jego walory estetyczne. Wykładziny mają różnorodne faktury, dzięki czemu ściana wygląda tak jakby była pokryta tkaniną. Praktyczną zaletą takiej tapety jest możliwość wielokrotnego malowania, także z zastosowaniem technik i narzędzi dekoracyjnych.

Ponieważ nie każde miejsce w pomieszczeniu mokrym jest w równym stopniu narażone na działanie wody, System Resistent został podzielony na dwie klasy: powierzchnie wodoszczelne oraz powierzchnie odtrącające wodę.

Powierzchnie wodoszczelne wymagane są wszędzie tam, gdzie ściany narażone są na stały kontakt z wodą np. poprzez spłukiwanie oraz w obszarach spojeń, połączeń, miejsc zamontowania oraz wbudowania armatury.

Z kolei powierzchnie odtrącające wodę, to miejsca narażone na opryskiwanie wodą i czyszczenie na mokro oraz pomieszczenia o wysokiej wilgotności. Aby uzyskać powierzchnie odtrącające wodę nie ma konieczności stosowania tapet z włókna szklanego.

farby Beckers


Produkty wchodzące w skład System Resistent

Breplasta LW
Jest to drobnoziarnista, „lekka”, wodorozcieńczalna szpachlówka lateksowa do ścian wewnątrz budynku w pomieszczeniach, w których wymagana jest odporność na wilgoć.

Zawiera środki przeciwdziałające powstawaniu pleśni. Nadaje się do wypełniania wszystkich rodzajów ubytków na ścianach i sufitach wykonanych z betonu, „lekkiego” betonu, tynku, cegły, tapety z włókna szklanego oraz do złącz płyt gipsowych i innych płyt budowlanych.

Czytaj więcej: Nowości 239 Farby 16