System termostatowania form vario cs/wh firmy GWK

System termostatowania form…
Jury targów Plastpol 2014 za najciekawsze rozwiązanie w kategorii: "Narzędzia i oprzyrządowanie do przetwórstwa tworzyw sztucznych" uznało system termostatowania form vario CS/WH zaprezentowany przez firmę GWK Gesselschaft Wärme Kältetechnik mbH. Niemieckie przedsiębiorstwo z siedzibą w Meinerzhagen (Nadrenia Północna-Westfalia) specjalizuje się m.in. w produkcji regulatorów temperatury, urządzeń grzewczych i chłodniczych.

Zalety systemu termostatowania form vario cs/wh wynikają przede wszystkim z możliwości uzyskania w procesie produkcji detali o estetycznej powierzchni. Proces termostatowania charakteryzuje się również niskim zużyciem energii. Podstawę systemu stanowią dwa termostaty oraz zbiornik umiejscowiony pomiędzy nimi. W zależności od fazy cyklu (chłodzenie/grzanie) woda o odpowiedniej temperaturze jest gromadzona w zbiorniku bądź przesyłana do narzędzia.

Więcej szczegółów na temat nagrodzonego rozwiązania przedstawia w naszym materiale wideo Robert Środoń z firmy DKA Polska Sp. z o.o.

Reportaże

Forum

Jackoos_899

Czyszczenie układu uplastyczniającego wtryskarki 2021-09-16

Iebm

Kilka pytań dotyczących procesu wtryskowego i wtryskarek. 2021-09-01

Yellow

Problem z rozbryzgami 2021-07-15

Bentor

Własna firma produkcyjna 2021-06-04

Kacperczyk250

Opłacalność przewijania folii stretch 2021-05-09