System termostatowania form vario cs/wh firmy GWK

System termostatowania form…
Jury targów Plastpol 2014 za najciekawsze rozwiązanie w kategorii: "Narzędzia i oprzyrządowanie do przetwórstwa tworzyw sztucznych" uznało system termostatowania form vario CS/WH zaprezentowany przez firmę GWK Gesselschaft Wärme Kältetechnik mbH. Niemieckie przedsiębiorstwo z siedzibą w Meinerzhagen (Nadrenia Północna-Westfalia) specjalizuje się m.in. w produkcji regulatorów temperatury, urządzeń grzewczych i chłodniczych.

Zalety systemu termostatowania form vario cs/wh wynikają przede wszystkim z możliwości uzyskania w procesie produkcji detali o estetycznej powierzchni. Proces termostatowania charakteryzuje się również niskim zużyciem energii. Podstawę systemu stanowią dwa termostaty oraz zbiornik umiejscowiony pomiędzy nimi. W zależności od fazy cyklu (chłodzenie/grzanie) woda o odpowiedniej temperaturze jest gromadzona w zbiorniku bądź przesyłana do narzędzia.

Więcej szczegółów na temat nagrodzonego rozwiązania przedstawia w naszym materiale wideo Robert Środoń z firmy DKA Polska Sp. z o.o.

Reportaże

Forum

Ekomodo

Poszukiwany/poszukiwana: osoba z wiedzą o recyklingu PET 2020-11-13

Adam80

Własna firma produkcyjna 2020-10-24

Echo_Plast

Jaki rodzaj folii do szycia elementów odzieży i akcesoriów 2020-10-02

Arys37

Zabrudzone kurtyny PCV 2020-09-22

Todarek12

Prototypowa forma wtryskowa 2020-09-10