Targi Packaging Innovations 2013

Targi Packaging Innovations…
Zakończyła się piąta edycja targów nowych rozwiązań w branży opakowań Packaging Innovations w Warszawie. Ze względu na zauważalne rosnące zainteresowanie imprezą, w tym roku wystawcy zaprezentowali się w hali nr 1 w obiekcie EXPO XXI.

Podczas targów zaprezentowali się producenci i wystawcy opakowań wykonanych z wszelkich dostępnych materiałów. Swoje stoisk mieli także producenci opakowań inteligentnych i ekologicznych, rozwiązań w zakresie projektowania opakowań czy nadruków oraz specjaliści w zakresie recyklingu.

Targi tradycyjnie były podzielone na kilka obszarów tematycznych. W strefie Labelling prezentowane były między innymi rozwiązania w zakresie etykiet, kodów, nalepek czy nadruków. Strefa Co-Packaging obejmowała zagadnienia związane między innymi z pakowaniem, przepakowywaniem, konfekcjonowaniem czy kontrolą jakości. Strefa Logispack dedykowana była rozwiązaniom z zakresu opakowań logistycznych, opakowań gotowych na półkę, opakowań, zbiorczych itp.

Nowością była strefa Luxpack, czyli strefa opakowań luksusowych. Prezentowane tu były opakowania na produkty luksusowe, np. jubilerskie, przeznaczone dla branży spożywczej czy kosmetycznej. Odwiedzający mogli też zapoznać się z ofertą opakowań ozdobnych oraz opakowań typu Premium.

Początkujący twórcy opakowań zaprezentowali swoje projekty w ramach Strefy Studenta. Na targach zadebiutowali uczestnicy internetowego konkursu dla młodych projektantów opakowań.

Odwiedzający mogli też wziąć udział w bezpłatnych seminariach learnShops, przygotowywanych przez wystawców pragnących bliżej zainteresować swoimi rozwiązaniami.