Targi RubPlast 2012 odbędą się już po raz piąty

Targi RubPlast 2012 odbędą…
Trwają przygotowania do piątej edycji targów RubPlast w Sosnowcu.

Wprawdzie do wystawy zostało jeszcze sporo czasu, to jednak organizatorzy informują o swoich planach dotyczących wydarzenia. Odbędzie się ono w dniach 13 – 15 listopada w hali Expo Silesia. W trakcie Targów Tworzyw Sztucznych i Gumy RubPlast 2012 spotkać będzie można wystawców prezentujących m.in. maszyny i urządzenia dla przetwórstwa tworzyw sztucznych i gumy, innowacyjne rozwiązania technologiczne oraz modyfikowane tworzywa sztuczne i mieszanki gumowe.

Celem targów i wydarzeń im towarzyszących jest głównie kojarzenie przedsiębiorców z sektorów automotive, produkcji zabawek i wózków, AGD, górnictwa, budownictwa, przemysłu maszynowego, przemysłu spożywczego oraz przemysłu energetycznego z dostawcami rozwiązań z sektora formowania tworzyw termoplastycznych, formowania tworzyw termoutwardzalnych, gumy. Targi skierowane są również do branży kompozytów, obrabiania i czynności przygotowawczo - zakończeniowych oraz prefabrykatów i produktów końcowych czy regeneracji tworzyw sztucznych i gumy, a także ich powtórnego przetwarzania i rozwiązań ekologicznych.

- Formuła matchmakingowych spotkań B2B jaka miała miejsce podczas ubiegłorocznej edycji – uruchomiona wspólnie z Urzędem Marszałkowskim Województwa Śląskiego, w ramach programów Silesia Automotive i Silesia Automotive Region - zgromadziła blisko 150 przedsiębiorców z branż automotive, robotyki, metal substitution oraz polimerów biodegradowalnych. Formuła przyniosła pełną skuteczność realizacji założonych przez uczestników celów. Naszym założeniem jest aby spotkania tego typu przy Targach RubPlast stały się regułą - mówi Tomasz Wącirz, menadżer projektu. - Platforma przeznaczona jest zarówno dla przedsiębiorców poszukujących nowych kontrahentów, dróg sprzedaży jak i przedsiębiorstw poszukujących dostawców w obrębie rynku polskiego i państw sąsiadujących. W tym roku postanowiliśmy także nawiązać współpracę z uczelniami wyższymi, na rzecz spotkań mających na celu pozyskanie wyspecjalizowanej kadry przez firmy z branży tworzyw sztucznych i gumy. Liczymy na to, że nasze targi staną się nie tylko platformą biznesową, ale swoistą giełdą pracy dla absolwentów specjalistycznych kierunków – przyszłych technologów i specjalistów. Wiemy, że specjalistyczna kadra jest trudna do pozyskania, dlatego chcemy przyczynić się choć trochę do rozwoju przedsiębiorstw i poszerzyć nasze możliwości o ten właśnie zakres - dodaje Tomasz Wącirz.

Jak tłumaczą organizatorzy, targi RubPlast EXPO mają charakter międzynarodowy. W 2011 r. zwiedzający mogli zapoznać z ofertą firm z Wielkiej Brytanii, Holandii, Belgii, Austrii, Czech, Słowacji oraz Indii.

Także w tym roku targi RubPlast EXPO wpiszą się w blok tematyczny spotkań związanych z wspomaganiem procesów przemysłowych. Jego zakres obejmuje tematyka targów automatyki i hydrauliki HAPexpo, targów robotyki ROBOtshow, targów olejów, smarów i płynów technologicznych OILexpo. Wszystkie te wystawy odbędą się w tym samym terminie, dobrze się uzupełniając.

Czytaj więcej: Targi 988Reportaże

Forum

Piotrzawadzinski

Linia produkcyjna do rurek PE 2019-12-14

Plastpet

Problem z produkcjia tub do zniczy PP 2019-12-08

Uoop90

Roboty programy, ustawianie 2019-12-02

Mosfor

Zabezpieczanie kloszy lamp z poliwęglanu 2019-10-24

Bercik88

Program do ewidencji i napraw form wtryskowych 2019-09-02