Targi Taropak 2014 zakończone sukcesem

Targi Taropak 2014 zakończone… W czwartek zakończyły się targi Taropak w Poznaniu, odbywające się równocześnie z targami Polagra Tech, Polagra Food, Polagra Gasto, Invest Hotel i Smaki Regionów. Zdaniem organizatorów tegoroczna edycja Taropaku była zarówno sukcesem organizacyjnym, jak i biznesowym. Świadczyć mogą o tym między innymi liczby - w tym roku ekspozycje przygotowało nieco ponad 500 firm z branży opakowaniowej i logistycznej. Była to tym samym największa część całego bloku targowego.

Łącznie w dniach od 27 września do 2 października na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich wystawiło się ponad 1 300 firm z 45 krajów świata, a wystawy obejrzało ponad 60 tys. osób. Wszystkie targi zwiedziło ok. 130 delegacji z takich krajów jak Uzbekistan, Tadżykistan, Iran, Algieria, Egipt, Turcja, Kazachstan, Białoruś, Ukraina, Litwa, Rosja, Chiny, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Meksyk czy Kanada.

W całym bloku targowym firmy zaprezentowały 450 nowości, z czego ponad 200 przedstawili wystawcy targów Taropak. Aż 12 z nich zostało wyróżnionych Złotym Medalem MTP. Tegorocznymi laureatami zostały firmy Ecor Product, Gekoplast, Izipak, Janfruit, Klar Glass, Polpak, Promens, Radpak Fabryka Maszyn Pakujących, Sudpack Polska, Transaco Group, Trilogiq Poland oraz Winterwarm Polska.Przyznano również nagrody za najatrakcyjniejsze stoisko. Wyróżnienia Acanthus Aureus otrzymały firmy Sudpack Polska, Silny&Salamon, Cassioli Polska, Logis, UTZ - Georg UTZ oraz Antalis Poland.

Tegoroczne Targi Taropak uatrakcyjniły wydarzenia towarzyszące skoncentrowane na dwóch głównych zagadnieniach – logistyce oraz opakowalnictwie. Sukcesem zakończył się II Kongres Przemysłu Opakowań oraz I Forum Bezpieczeństwa w Magazynie. Tradycyjnie już wziąć można było udział imprezach z zakresu logistyki - Sztaplar Show oraz In4Log

Kolejna edycja Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Logistyki Taropak odbędzie się za dwa lata,a natomiast w przyszłym roku w dn. 21-24 września odbędą się Targi Opakowań dla Przemysłu Spożywczego Pakfood.

Czytaj więcej:
Targi 1117
Wideo 165

brak
 

Lider polskiego rynku spotkań, organizator targów, wydarzeń kulturalnych i sportowych, konferencji i kongresów.

Polska