Targi interpack 2008 już w kwietniu


Targowi goście znajdą też odpowiedź na pytanie, w jaki sposób rosnąca różnorodność produktów, ich szybka wymiana oraz krótkie serie stawiają najwyższe wymagania odnośnie elastyczności maszyn i urządzeń. Zapoznają się również z rosnącą popularnością opakowań PET i wzrastającym znaczeniem opakowań jako środka komunikacji. Wreszcie interpack nie ucieknie od prezentacji maszyn pakujących, które są w stanie spełnić najwyższe technologie procesu produkcji.

- Od jakiegoś czasu obserwuje się także tendencję wzrostu znaczenia informacji i jej przetwarzania wewnątrz i poza całym łańcuchem tworzenia wartości. Pod takimi hasłami jak możliwość sprawdzania wstecz, nadrzędne systemy informatyczne, rozwiązania MES, RFID oraz Track&Trace czy też dokumentacja elektroniczna nasi goście będą mogli znaleźć liczne innowacje o charakterze technicznym i programowym - zapewniał Michael Degen.

Częścią interpack będzie tzw. Innovationparc Packaging, czyli park innowacyjny opakowań.

W interaktywny sposób zaprezentowane na nim zostaną rozwiązania różnych problemów z dziedziny gospodarstwa domowego, handlu detalicznego, logistyki i produkcji. W centrum zainteresowania znajdą się tzw. Fast Moving Consumer Goods, czyli produkty szybko rotujące, szybkozbywalne, najczęściej codziennego użytku. Należą do nich głównie artykuły spożywcze, kosmetyki, chemia gospodarcza i drobne artykuły gospodarstwa domowego. Wspomniane innowacje będą pokazywane w kontekście całego łańcucha tworzenia wartości. Częścią tej całościowej koncepcji będą wystawcy z przemysłu surowcowego, producenci materiałów opakowaniowych, maszyn pakujących oraz agencje plastyczne zajmujące się wzornictwem.

O popularności zbliżającego się interpacku świadczy fakt, że już dawno temu wszystkie miejsca targowe zostały wyprzedane. Co więcej powstała specjalna lista rezerwowa, na której znajduje się blisko 200 chętnych, dla których nie starczyło powierzchni wystawienniczej. W tym gronie jest też niemal 20 polskich firm. W tej chwili pewnymi udziału w interpack 2008 jest 26 przedsiębiorstw z naszego kraju. Z ich kwietniową ekspozycją będzie się mogło zapoznać ponad 170 tys. osób, bo taką frekwencję zapewniają targi interpack.

Tereny wystawiennicze, na które złoży się 19 hal będą do dyspozycji gości i wystawców od 24 do 30 kwietnia, w godzinach 10 - 18.