Technocom LLC - rozpoczęcie działalności w UE

Technocom LLC - rozpoczęcie…

Ukraińska firma Technocom LLC, założona w 1994 roku, jest liderem na rynku ukraińskim i jednym z wiodących producentów koncentratów barwiących w Europie Wschodniej. W ciągu dwudziestu lat swojego istnienia Technocom stał się jednym z największych producentów i dostawców masterbaczy oraz dodatków modyfikujących do polimerów wykorzystywanych w branży opakowaniowej, budownictwie, rolnictwie i wielu innych gałęziach przemysłu.

Wszystkie produkty (białe, czarne oraz kolorowe koncentraty barwiące Technofin, dodatki modyfikujące Additech i masterbacze zawierające węglan wapnia Credolen) firmy Technocom LLC są produkowane w mieście Irpin znajdującym się w obwodzie kijowskim, przy użyciu urządzeń o wydajności 15 tysięcy ton rocznie i są wytwarzane na bazie poliolefin.

- W ciągu ostatnich dwóch lat wielkość produkcji wzrosła o 25%. Sprzedaż produktów wzrosła nie tylko dla klientów ukraińskich, ale także europejskich. Od  2017 roku Technocom LLC rozpoczął program eksportowy promujący masterbacze i modyfikatory polimerów w Europie. Kolejnym ważnym krokiem dla firmy w 2018 r. było utworzenie w Słowenii spółki handlowej Technocom Compounds d.o.o., która sprzedaje produkty Technocom LLC w krajach Europy Południowo-Wschodniej: Austrii, Bośni i Hercegowinie, Włoszech, Słowenii, Serbii oraz Chorwacji. Małe partie produkcji wysyłamy z magazynu w Celje, a duże (od 20 ton) - bezpośrednio z Ukrainy - mówi dr Siergiej Pietrienko, założyciel i dyrektor Technocom.

Według dyrektora Technocom LLC, pomimo dużej konkurencji, produkty ukraińskiej firmy coraz częściej znajdują swoich zwolenników w krajach Unii Europejskiej. Firma zaopatruje się w surowce u globalnych marek. Zaletą produktów jest na pewno brak opłat celnych w UE z Ukrainy dla tego typu produktów począwszy od 2019 roku i dostępność produktów w magazynie znajdującym się na terenie Unii, co znacznie upraszcza warunki obsługi klienta. Oprócz tego, minimalny czas dostawy produktów nie przekracza dwóch tygodni, co zwiększa  konkurencyjność ukraińskiej firmy w tym względzie w porównaniu z firmami z Azji Południowo-Wschodniej.  Wśród produktów Firmy Technocom LLC znajduje się linia produktów ekonomicznych i średniej klasy, również dla firm zajmujących się recyklingiem, o optymalnym stosunku ceny do jakości. Produkty te powstają dzięki unikalnemu doświadczeniu zdobytemu przez specjalistów Technocom LLC w warunkach "twardego" kryzysu gospodarczego na przestrzeni lat.

Ważnym krokiem dla firmy Technocom LLC, będzie uczestnictwo w targach  К 2019, które odbędą się w Dusseldorfie w dniach 16–23 października 2019 r. Przedstawiciele firmy zapraszają na stoisko Technocom LLC (Hala 7, poziom 2, stoisko C17).